Dr. Fendler Károly címzetes docens emlékére

Szomorú szívvel tudatjuk, hogy az ELTE BTK Koreai Tanszékének egykori oktatója

Dr. Fendler Károly címzetes docens

2013. február 17-én hosszas betegséget követően elhunyt. Fendler tanár úr a koreai történelem és kultúra kiváló ismerője, nemzetközi hírű kutatója volt. Az 1950-es évek elején a Magyarországon tartózkodó koreai diákokkal összebarátkozva kezdett érdeklődni a távol-keleti ország iránt, majd ösztöndíjasként koreai tanulmányokat folytatott a Lomonoszov Egyetemen. 1957-től az első kelet-európai vendégdiákként Phenjanban tanult, később sokáig diplomataként tevékenykedett. Több alkalommal folytatott kutatásokat Dél-Koreában is. A nemzetközi koreanisztikai szervezetek első magyar tagja volt.

A koreai történelem és kultúra szakértőjeként rendszeresen publikált külföldi és hazai folyóiratokban, magyar nyelvű cikkei többnyire Faludi Péter néven jelentek meg. A Külkereskedelmi Főiskola, majd az ELTE Bölcsészkara oktatójaként generációk ismerték meg Tőle a Koreai-félsziget múltját és jelenét. Emléke tanulmányaiban, cikkeiben örökké fennmarad!

Csoma Mózes

2013.02.19.