2018.06.18. hétfő

Elhunyt Kocztur Gizella

Az ELTE Bölcsészettudományi Kara és a gyászoló család tudatja mindazokkal, akik ismerték és tisztelték, hogy egykori tanára, a szeretett testvér

Dr. Kocztur Gizella (Dr. Kis Aladárné)

életének 85. évében, sok szenvedés után,

2014. szeptember 5-én

eltávozott körünkből.

Hosszú, dolgos, tudományos és oktatói életet élt.

Az ELTE BTK Világirodalmi, majd Angol Tanszékének tanáraként négy évtizedig oktatta hallgatóit. Elsőként vette fel órarendjébe az ausztrál irodalom oktatását ausztrál felkérésre; egy alkalommal hallgatóival az iowai Graceland College-ban töltött el egy szemesztert.

Tudományos munkássága főleg az angol irodalom kutatásában mélyült el. Erre vonatkozóan végzett feltáró munkát Bécsbe és Londonba kapott ösztöndíjain.

Jelentős volt a Kardos László professzor mellett eltöltött idő is, Tóth Árpád összes műveinek kiadása céljából. 1973-1977 között Rómában élt családjával, segítve férje munkáját, aki akkor a Római Magyar Akadémia igazgatója volt (Dr. Kis Aladár).

Nyugdíjba vonulása óta családjának élt, akik most fájó szívvel búcsúznak Tőle: menye Zsuzsanna, unokája Aladár és felesége Dóra, dédunokája Lilike; húgai: Éva, Katalin és férje László, unokaöccse: András és felesége Eszter, unokahúgai: Alexandra és férje Áron, Gabriella és drága emlékű Katikánk családja a két Sándor, Attila és Zsolt; valamint közeli barátai és ismerősei.

Hamvait csendben, családi körben, 2014. szeptember 22-én helyeztük örök nyugalomba a Rákoskeresztúri Újköztemetőben. Míg élünk hiányozni fog Nekünk!

It is with sincere sadness that the Faculty of Humanities of Eötvös Loránd University and the mourning family inform you all, who knew and respected her, that the University’s former professor and the beloved sister, Dr. Gizella Kocztur (Dr. Aladárné Kis), passed away after a long struggle on 5th September, 2014. She was 85 years old.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2014.10.06.      :.
2018 június
Hebraisztika és judaisztika minor tájékoztató
2018. június 19-én, kedden 14 órakor. Részletek »
Oktatásmódszertani képzések
Az interaktív tábla alkalmazásának módszertani lehetőségei és a Digitális szövegfeldolgozási technikák és alkalmazások témakörében. Részletek »
Múzeumok Éjszakája
2018. június 23-án az ELTE BTK – Trefort-kertben.
Némirovsky-délután
A Francia Intézet és az ELTE BTK Francia Tanszékének szervezésében. Részletek »
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázati felhívása a 2018/2019-es tanévre
A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj elsődleges célja, hogy a kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos eredményt elért hallgatókat támogassa anyagi és erkölcsi téren egyaránt. Részletek »