Dékánválasztás a Karon

ELTE BTK

2015. április 30. -

ELTE BTK

2015. április 9-ig két pályázat érkezett az ELTE BTK dékáni tisztségének betöltésére, amelyről Dr. Dezső Tamás dékán április 16-án tájékoztatta a Kari Tanács tagjait. Az április 13-án összeült dékáni pályázat kiírását és elbírálását előkészítő bizottság mind a két pályázatot érvényesnek találta.

Dr. Borhy László, akadémikus, egyetemi tanár

Dr. Brenner Koloman, habilitált egyetemi docens

A jelölteket április 22-én a Hallgatói Önkormányzat Küldöttgyűlése, majd 23-án a Professzori Tanács hallgatja meg, ez utóbbi tagjai tikos szavazással véleményt is nyilvánítanak. Az új dékánt a Kari Tanács titkos szavazás útján választja április 30-án, amelyen a jelöltek 25 perc bemutatkozás után a felmerülő kérdésekre válaszolnak.

A jelöltek vezetői és szakmai programját a Dékáni Hivatalban lehet megtekinteni.