Tájékoztató a néderlandisztika minor szakirányról

2015. június 12.

ELTE BTK Rákóczi út 5. 1/108.

2015. június 12. -

ELTE BTK Rákóczi út 5. 1/108.

Minorra jelentkezőknek:

A szakirány csak az őszi félévben indul.

Jelentkezési határidő: 2015. június 12. 12.00

A szakirányra jelentkezhet az ELTE BTK bármely BA-szakos hallgatója. A néderlandisztika minor tanulmányokat másodéves hallgatók kezdhetik el; külön elbírálás alapján elsőévesek is.

A szakirányba való belépés feltétele:

• Legalább 4.00-es súlyozott átlageredmény* az egyetem I. évfolyama során (és, amennyiben a második félév eredményei még nem állnak rendelkezésre, úgy annak indexsor bejegyzéseinek másolata)
ÉS
  • angol VAGY francia VAGY német középfokú nyelvismeret, amelyet középszintű érettségi bizonyítvánnyal, vagy állami vagy nemzetközi nyelvvizsga-bizonyítvánnyal kell igazolni.

* (A súlyozott átlag azt mutatja meg, hogy adott időszakban (pl. félévben, tanulmányaid alatt), amit teljesítettél, azt milyen minőségben tetted. Kiszámítása a matematikai súlyozás szabályai szerint történik, ahol a súly a kreditpont. Súlyozott átlag=Σ(megszerzett kreditpont X megszerzett érdemjegy)/Σmegszerzett kreditpont)

A néderlandisztika minor szakirányra jelentkezés módja:

ÉS

• egy A4-es oldalnyi motivációs levél, az első félévi index másolata (átlagokkal), a második félév már meglévő jegyeinek másolata, és nem nyelvszakosok esetében a nyelvvizsga/érettségi másolata.

A dokumentumokat a Rákóczi út 5. 1/108-s szobában lévő tanszéki titkárságon kell leadni.

A hallgatókat e-mailben értesítik az eredményről, a felvett hallgatóknak a neptunban is jelentkezniük kell a minorra.

Ennek pontos menetét és határideje még nem ismert. További kérdés: Törő Krisztinánál: toro.krisztina@btk.elte.hu