Ünnepség az ELTE Budára költözésének évfordulója alkalmából

ELTE BTK Gólyavár, Mária Terézia terem

2015. június 25. -

ELTE BTK Gólyavár, Mária Terézia terem

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem 2015. június 25-én  a Bölcsészettudományi Karon emlékezik arra, hogy az Egyetem 235 évvel ezelőtt költözött hivatalosan Nagyszombatból Budára. A Budai Királyi Egyetem új székhelyét 1780. június 25-én avatta fel gróf Pálffy Károly alkancellár a Budavári Királyi Palotában. (Az intézményt nemsokára, 1784-ben a Duna túlsó partjára, Pestre költöztették.) A rendezvény 16:35-kor kezdődik, felidézve Egyetemünk 1635-ös alapítását.

Az ünnepségen résztvevőket Mezey Barna rektor köszönti, a rendezvényen beszédet mond Dezső Tamás, a Bölcsészettudományi Kar leköszönő dékánja és Borhy László, a Bölcsészettudományi Kar következő dékánja.

Kodály Zoltán: Cohors generosa

Mezey Barna rektor ünnepi köszöntője

Esterházy Pál: Harmonia caelestis – Pange lingua, Veni Creator Spiritus

Dezső Tamás dékán leköszönő beszéde

Borhy László dékán inaugurációs beszéde

Nagyszombati himnusz

Közreműködik a BTK Zenei Tanszék Pro Musica Vegyeskara, vezényel Boruzs Barbara.

Időpont: 2015. június 25. 16:35
Helyszín: ELTE BTK Gólyavár, Mária Terézia-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)