Állami kitüntetéseket adott át Balog Zoltán

Állami kitüntetéseket és szakmai díjakat adott át Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere augusztus 20-a alkalmából szerdán, a Pesti Vigadóban.

Balog Zoltán kiemelte, hogy a határokat, a magyar közösséget ma is meg kell védeni, amelynek ereje a befogadásban rejlik. Az állam és a kormány feladata, hogy megvédje az állampolgárait és megvédje azt a kibontakozó erőt, ami nélkül egy nemzet nem képes elvégezni azokat a feladatokat, amely a befogadás jelent. Minden segítséget meg kell adni annak, aki befogadást nyer hazánkba és a minisztérium azt a feladatot kapta a kormánytól, hogy különös figyelmet fordítson a hazánkba érkező menekült gyermekekre. Az a cél, hogy megismerjék a nyelvünket, a kultúránkat, hogy valóban gazdagítsanak bennünket – hangsúlyozta a miniszter.

Kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Dr. DEZSŐ TAMÁS, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar volt dékánja, egyetemi docens,

Dr. GABLER DÉNES JENŐ, az MTA doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Régészeti Intézetének nyugalmazott tudományos tanácsadója.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Dr. FAZEKAS ISTVÁN, a Magyar Országos Levéltár Bécsi Magyar Levéltári Kirendeltségének volt főlevéltárosa, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense,

Dr. SCHOLZ LÁSZLÓ, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Spanyol Nyelvi és Irodalmi Tanszékének egyetemi tanára,

SZENTMÁRTONI SZABÓ GÉZA, irodalomtörténész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi oktatója,

Dr. SZEPESSY TIBOR, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának nyugalmazott professzora,

VÁSÁRY ISTVÁN, az MTA levelező tagja, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Orientalisztikai Intézet Török Filológiai Tanszékének professor emeritusa.

Szívből gratulálunk az Oktatóinknak!

Forrás: kormany.hu

2015.08.19.