Pesti Bölcsész Akadémia - az ELTE BTK nyitott egyeteme 2015/2016. őszi félév

A Pesti Bölcsész Akadémia nem titkolt hivatása, hogy megmutassa a széles közönségnek, miben rejlik a fiatal kutatók számára a bölcsészettudomány szépsége és öröme. A programsorozatot a hallgatók és az oktatók közös lelkesedése hívta életre. Ennek jegyében az ELTE BTK doktori iskoláinak hallgatói nyilvános előadásokat, kurzusokat tartanak a legkülönfélébb témákban.

Az előadók kutatási eredményeikről, kedvenc témáikról fognak beszélni. Bemutatják az őket foglalkoztató kérdéseket, és megosztják saját olvasataikat, megformált véleményüket az érdeklődőkkel, majd az előadásokat követően beszélgetésre hívják a közönséget. A bölcsészettudomány nagy kérdései várnak minden kedves érdeklődőt: vajon miként és hogyan lehet olvasni bizonyos alapműveket? Melyek az általános történelemismeret által homályban hagyott problémák? Miként része mindennapjainknak a nyelv és a vele összefüggésben álló kérdések? Hogyan tekinthetünk a 21. században a művészetre? Miként közelíthetjük meg a hétköznapok eseményeit a filozófia spektrumán keresztül? A Bölcsészettudományi Kar nyitott egyetemmé válik, és kitárja kapuit minden érdeklődő felé.

Az őszi félév részletes PROGRAMJA frissülő kurzusleírásokkal.

Az esemény Facebook oldalán fogják megosztani a félév során az egyes kurzusok eseményeit, leírásait, és a nyitott egyetemre vonatkozó híreket, információkat. Mindez a rendezvény HONLAPJÁN is megtalálható.
Regisztráció, előzetes bejelentkezés és belépőjegy nincsen.

A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!

HELYSZÍN: ELTE BTK, 1088 Bp., Múzeum krt. 6-8. Ifjúsági épület, III. emelet

Médiapartnerek: prae.hu, Kortárs Online, Pesti Bölcsész Újság (PBÚ)

2015.10.05.