Keresik 2015 legjobb oroszdolgozatát

Az Alapítvány az Orosz Nyelvért és Kultúráért keresi 2015 legjobb, orosz témájú tudományos dolgozatát két kategóriában. Pályázhat bármely magyarországi felsőoktatási intézmény beiratkozott hallgatója* bármely orosz vonatkozású témában, 2015. naptári évben készült munkával. Terjedelmi korlát nincs. Várjuk szemináriumi dolgozatok, teljes szakdolgozatok vagy azok fejezeteinek, illetve külön a pályázatra készülő munkák nevezését. Olyan művekkel is lehet jelentkezni, amelyek más fórumokon is megmérettetésre kerültek. A tudományos igényű dolgozatokhoz néhány soros tanári ajánlást kell mellékelni.

Kérjük, hogy a dolgozatot és az ajánlást jeligével ellátva adják be. A tanári ajánláson kívül a szerző nevét és elérhetőségeit egy zárt borítékban mellékeljék a dolgozathoz.

A két kategória:* *

1. Egyetemi és főiskolai hallgatók munkái orosz irodalomtörténet, nyelvészet, módszertan témakörében

2. Egyetemi és főiskolai hallgatók munkái orosz történelem, kultúrtörténet, országismeret, politológia, kül- és közgazdaság témakörében.

A dolgozatokat a ruszisztika jeles szakértőiből álló zsűri fogja elbírálni.

Az első helyezett díja mindkét kategóriában 50.000 Ft a II. helyezett 25.000, a III. helyezett 15.000 Ft értékben könyvjutalomban részesül.

Terjedelem: a szemináriumi dolgozattól a szakdolgozatig bármi lehet

Nyelv: magyar vagy orosz

Postára adási és elektronikus leadási határidő: 2015. november 9. reggel 9h00

A dolgozatokat elektronikus formában (ruszisztika@btk.elte.hu, tárgymezőbe: Az Év Oroszdolgozata 2015_jelige), illetve két nyomtatott példányban kell eljuttatni az Alapítvány az Orosz Nyelvért és Kultúráért címére: 1088 Budapest, Múzeum krt. 6–8.

*Azok is pályázhatnak, akiknek a nyár folyamán véget ér a hallgatói jogviszonyuk.

**A kiíró fenntartja magának a jogot a két kategória összevonására a pályaművek ismeretében.

2015.10.07.