Karunk hallgatói könyvtrailert készítettek

Tóth Lili Laura és Barna Sámuel az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének 2015-ös könyvtrailer-projektjén dolgoztak először együtt, amikor az Intézet könyvkiadókkal kollaborálva indított szemináriumot. Idén egyetemi kereteken kívül vállalkoztak arra, hogy könyveknek készítsenek előzetest. Ebből született meg a Jelen! kötetének trailere is.

A Kar Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének csapata, Barna Sámuel és Tóth Lili Laura hosszas „casting” után Magyar-Nagy Mariann Szétcsúszva és összerakva című novelláját választották ki. Az ötletelések folyamán a filmtervek a novellákhoz hasonlóan változatos formai megoldásokon alapultak, melyből végül ez a kísérleti jellegű kisfilm valósult meg.

A szinopszis és egy moodboard, ami a film vizuális atmoszféráját adja vissza:

Közeli felvételeket látunk, amin különleges halmazállapotú, textúrájú, színű anyagok változnak, szétesnek. A narrációból tudjuk meg, hogy egy széteső embert láthatunk a képeken. „Vajon hol lehet a lábam? Sóhajtva nézek körül a reggeli félhomályban, de a művelet szokatlanul nehezen megy. Hamar rájövök, miért: hiányzik ugyanis a szemgolyóm, legalábbis az egyik, a másiknak pedig nagyon nincs kedve nézegetni. Szóval, mielőtt a lábam keresésére indulok, a szemgolyómat kell megtalálnom.” „Először csak elfelejtettem ezt-azt, aztán meg jött ez a dolog. Időnként apró darabokra esem szét, kockákra, szeletekre, vonalakra és néha csíkokra.”

A kisfilmet az Olvasás éjszakáján október 8-án az Örkény könyvesboltban levetítik.

2016.09.26.