Poszler György: Zuhanás a végkifejlet felé

ELTE BTK Főépület 40.

2016. október 26. -

ELTE BTK Főépület 40.

2016. október 26-án délután a Bölcsészettudományi Karon a Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetben Poszler Györgyről és a Magvetőnél most megjelent posztumusz kötetéről - Zuhanás a végkifejlet felé - Almási Miklós professzor emeritus, György Péter intézetigazgató egyetemi tanár és Somlyó Bálint tanszékvezető egyetemi docens beszélgetnek. Az esemény moderátora Szegő János lesz.

A tavaly elhunyt nagy tanár és tudós, Poszler György utolsó írásait tartalmazza ez a kötet. Poszlernél az esszé nem csupán műfaj. Beszédmód. Világértelmezés. Védjegy. A létezés - a művészet és a história - keretezése. Utolsó mesteresszéiben, szellemi testamentumként Poszler múlt századunk nagy önismereti-történetfilozófiai kérdéseit vizsgálta a rá jellemző elegáns nyitottsággal és lényeglátó sűrűséggel: Tiszaeszlár példázatát, a második világháború magyar felelősségét és szülőföldje, Erdély szellemi-eszmei örökségét. A kötetet a Poszler Györggyel készített, a Literán megjelent életútinterjú és a jó barát, Sándor Iván búcsúírása zárja.

Időpont: 2016. október 26. 16:30-18:00
Helyszín: ELTE BTK Főépület 40. (1088 Budapest, Múzeum krt. 6-8. 40.)