2017.05.26. péntek

Sikerrel lezajlott az Európai Kínai Nyelvtanítási Szövetség első konferenciája

2017. február 10-12-én zajlott az Európai Kínai Nyelvtanítási Szövetség első konferenciája, amelyet az ELTE Konfuciusz Intézet szervezett. A konferencia rendkívül sikeres volt: 26 országból összesen 140 előadó érkezett.

A megnyitó ünnepségen, amelyet az ELTE BTK Kari Tanácstermében tartottak, Hammerstein Judit külföldi magyar intézetekért és nemzetközi oktatási kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, Duan Jielong, a Kínai Népköztársaság Magyarországra akkreditált rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, Dr. Erdődy Gábor, az ELTE nemzetközi ügyek rektorhelyettese, Dr. Borhy László, az ELTE BTK dékánja és Prof. Joël Bellassen, a Francia Nemzeti Oktatás Minisztériumának, Keleti Nyelvek és Kultúrák Intézetének professzora, az Európai Kínai Nyelvtanítási Szövetség elnöke köszöntötte a résztvevőket. Az ünnepséget az ELTE Zenei Tanszékének koncertje zárta.

A 140 előadást 6 panelben tartották, majd vasárnap előbb az Európai Kínai Nyelvtanítási Szövetség közgyűlésére, majd Prof. Joël Bellassen konferencia értékelő beszédére került sor.

Mindezek után következett előbb az Európai Kínai Nyelvtanítási Szövetség elnökségi, utána pedig az igazgatói ülése. Ez utóbbin Prof. Joël Bellassen, Dr. Hamar Imre, az ELTE BTK nemzetközi ügyek dékánhelyettese, a Távol-Keleti és a Konfuciusz Intézet igazgatója, Wang Peiwen, a Foret Montargis Gimnázium oktatója, Zhang Xinsheng, a Richmond Egyetem Modern Nyelvek Központjának professzora, Zhou Minkang, a Barcelonai Egyetem professzora, Henning Klöter, a Humboldt Egyetem professzora, Cao Xuefei, a Groningeni Konfuciusz Intézet igazgatója és Dr. Ye Qiuyue, az ELTE BTK adjunktusa vettek részt.

Az igazgatói ülés során többek között Dr. Hamar Imre lemondott alelnöki posztjáról. A lemondást az Európai Kínai Nyelvtanítási Szövetség tagjai elfogadták, majd ezután Dr. Ye Qiuyuét választották meg a szövetség alelnökének.

A képen: Dr. Erdődy Gábor, az ELTE nemzetközi ügyek rektorhelyettese

A képen: Dr. Borhy László, az ELTE BTK dékánja

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.02.14.      :.
2017 május
Biopoetics
Biopoetics – Constructions of Life in Literature and Theory címmel tartanak két napos nemzetközi konferenciát Budapesten az Általános Irodalomtudományi Kutatócsoport szervezésében. Részletek »
Tájékoztató az ősszel induló portugál minorról