2018.05.20. vasárnap

Kari kitüntetettek március 15-én

A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából négy BTK-s oktató részesült kitüntetésben: az elismeréseket Áder János, Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából Trócsányi László igazságügyi miniszter és Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere adták át.

2017. március 14-én Balog Zoltán a Pesti Vigadóban Magyar Érdemrend Tisztikereszt, Magyar Érdemrend Lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át.

A haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésében részesült Bárdosi Vilmos, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Romanisztikai Intézetének igazgatója, a Francia Nyelvi és Irodalmi Tanszék egyetemi tanára; Keszler Borbála nyelvész, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Magyar Nyelvi Osztályközi Állandó Bizottsága volt elnöke, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete Mai Magyar Nyelvi Tanszéke professor emeritusa, a Magyar Nyelvőr főszerkesztője.

Kiemelkedő színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át Bartha Csilla nyelvész, a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete tudományos tanácsadója, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete Mai Magyar Nyelvi Tanszéke habilitált egyetemi docense.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, valamint Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából március 14-én Magyarország Babérkoszorúja, Magyarország Kiváló Művésze, Magyarország Érdemes Művésze, Balázs Béla-díjat, Balogh Rudolf-díjat, Jászai Mari-díjat, Blattner Géza-díjat, Harangozó Gyula-díjat, Martin György-díjat, Erkel Ferenc-díjat , Liszt Ferenc-díjat, Ferenczy Noémi-díjat, Munkácsy Mihály-díjat, József Attila-díjat, Márai Sándor-díjat, Táncsics Mihály-díjat, valamint Bánffy Miklós-díjat adott át.

Kiemelkedő irodalmi – költői, írói, műfordítói, irodalomtörténészi – tevékenysége elismeréseként József Attila-díjban részesült: Dr. Cs. Varga István, irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsésztudományi Kar nyugalmazott egyetemi tanára.

Áder János köztársasági elnök 2017. március 15-én Széchenyi-díjakat adott át az Országház kupolatermében. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemről nyolcan vehették át az elismerést, Karunkról:

Kósa László etnográfus, történész, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézete Művelődéstörténeti Tanszékének professor emeritusa részére a XIX. és XX. századi egyetemes és református művelődéstörténet területén kiemelkedő, főként az egyházak és a társadalom kapcsolatával foglalkozó tudományos életműve, valamint a néprajztól az agrár- és tudománytörténeten át a társadalom- és egyháztörténetig terjedő, széles körű publikációs és szerkesztői tevékenysége, továbbá iskolateremtő pedagógiai munkája elismeréseként;

Tőkéczki László történész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézete Művelődéstörténeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense részére a magyar és az egyetemes történelem, illetve az eszme-, művészet- és művelődéstörténet területén egyaránt kimagasló tudományos és oktatói pályája, különösen Tisza István életművével kapcsolatos hiánypótló kutatásai és publikációi, valamint széles körű történelmi ismeretterjesztő tevékenysége elismeréseként.

Forrás: kormany.hu / mno.hu

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.03.20.      :.
2018 május
2018. évi Hahn István Díj átadó
Előadást tart támogatott kutatásáról a 2016. évi díjazott Dr. Bajnok Dániel.
Az anyanyelv-elsajátítás folyamata hároméves kor után
Az ELTE Fonetikai Tanszékén működő gyermeknyelvi kutatócsoport a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával szakmai konferenciát szervez. Részletek »
Reformationes – Reformtörekvések a vallástörténetben
Vallástudományi konferencia 2018. május 22-én. Részletek »
Orosz Nyelvi és Irodalmi Tanszék IX. Tanévzáró Konferenciája
2018. május 18-án kerül megrendezésre. Részletek »
Wendy Z. Goldman előadása
"A sztálini terror - felülnézetből és alulnézetből" címmel tart előadást a Ruszisztikai Kabinetben 2018. május 17-én 10 órakor. Részletek »
Hallgatói ösztöndíj a Heilderbergi Egyetemre
A pályázat benyújtási határideje: 2018. május 31. Részletek »
Udmurt hiedelemvilág tegnap és ma
Kiállítás, tárlatvezetés és kisfilmek az
ELTE BTK Finnugor Tanszékén május 10 - 17 között. Részletek »
Adatvizualizáció - szövegbányászat
Az ELTE Digitális Bölcsészet Központ és a Könyvtár- és Információtudományi Intézet workshopjai. Részletek »
Katja Bernhardt előadása
Az "Új utak a bölcsészettudományban" előadás-sorozat keretében. Részletek »
Mire jók a média- és kultúratudományok?
Az ELTE BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézete és az Általános Irodalomtudományi Kutatócsoport konferenciája. Részletek »
Az első világháború és a Habsburg Monarchia bukása
Könyvbemutató az Osztrák Kulturális Fórum Budapest és az ELTE Történeti Intézet szervezésében. Részletek »