2018.06.19. kedd

Újabb hallgatói zenei siker

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Karmester és Karvezető Tanszéke, valamint a Lantos Rezső Alapítvány 2017. március 26-án rendezte meg a Lantos Rezsőről elnevezett karvezetői versenyt a Zeneakadémián.

A megmérettetést azzal a céllal hirdették meg, hogy a fiatal egyetemi és főiskolai hallgatók megmutathassák tudásukat, pártatlan szakértői bizottság előtt bizonyíthassák művészi, pedagógiai rátermettségüket. A verseny döntőjében minden résztvevőnek egy megadott reneszánsz darabot, egy romantikus kórusművet vegyes karra, illetve Kodály Zoltán egyik alkotását kellett vezényelnie.

Az ELTE BTK Zenei Tanszékének hallgatója, Sógor Tamás a verseny második díjaként a Zeneakadémia Alapítvány ösztöndíját és a Kardos Pál Alapítvány különdíját, egy szegedi karvezetői kurzuson való részvételt is nyert. A hallgató karvezetés tanára Mindszenty Zsuzsánna, aki szerint a díj azért is különösen értékes, mert Sógor Tamás volt az egyetlen résztvevő a tanárképzés területéről, a többiek a budapesti és vidéki zeneakadémiai szintű képzésből érkeztek. Az első díjat a Lettországból érkezett Nora Zeigure zenekar- és kórusvezető szakos hallgató nyerte.

Szívből gratulálunk!

Forrás: elte.hu

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.03.29.      :.
2018 június
„A tágasság iskolája”
Szegedy-Maszák Mihály születésének 75. évfordulójára rendezett
konferencia. Részletek »
Textológia és interpretáció a régi magyar irodalomban
Az egy évvel ezelőtt elhunyt Orlovszky Géza emlékére rendezett konferencia. Részletek »
Hebraisztika és judaisztika minor tájékoztató
2018. június 19-én, kedden 14 órakor. Részletek »
Oktatásmódszertani képzések
Az interaktív tábla alkalmazásának módszertani lehetőségei és a Digitális szövegfeldolgozási technikák és alkalmazások témakörében. Részletek »
Múzeumok Éjszakája
2018. június 23-án az ELTE BTK – Trefort-kertben.
Némirovsky-délután
A Francia Intézet és az ELTE BTK Francia Tanszékének szervezésében. Részletek »
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázati felhívása a 2018/2019-es tanévre
A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj elsődleges célja, hogy a kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos eredményt elért hallgatókat támogassa anyagi és erkölcsi téren egyaránt. Részletek »