2017.04.26. szerda

Megnyílt a magyar lektorátus a madridi Complutense Egyetemen

Ünnepélyes keretek között április 4-én megnyitották a magyar lektorátust Spanyolország egyik legnagyobb (80 ezer hallgató) és legnevesebb egyetemén, a madridi Complutense Egyetemen (Universidad Complutense de Madrid), így több mint 30 év után újra oktatnak magyar nyelvet spanyol felsőoktatási intézményben. A Lektorátus létrehozásában Karunkról Faix Dóra adjunktus és Pál Ferenc egyetemi tanár segédkeztek: 2012 óta minden évben aktívan részt vettek a spanyolországi magyar napok szervezésében és lebonyolításában.

Az eseményen Győri Enikő madridi magyar nagykövet elmondta: bízik abban, hogy a magyar nyelv és kultúra népszerűsítése mellett Közép-Európa összetett valóságának megismeréséhez is hozzásegíti majd a spanyolokat a Bölcsészettudományi Karon megnyílt magyar lektorátus.

Carlos Andradas, az egyetem rektora és Eugenio Luján kari dékán beszédében egyaránt üdvözölte, hogy egy újabb európai nyelv oktatására nyílik lehetőség Spanyolország egyik legnevesebb és legnagyobb felsőoktatási intézményében.

A lektorátus létrehozásáról 2015 novemberében állapodott meg a madridi egyetem, a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Balassi Intézet.

A madridi magyar nagykövetség tájékoztatása szerint közel egyéves előkészítő munka után Tóth Gergő tölthette be a magyar lektori posztot. Feladata a nyelv oktatása mellett a hallgatók bevezetése az irodalomba, a történelembe és a teljes magyar kultúrába.

A magyar nyelv egyetemi kreditet érő tantárgy a Complutense Egyetemen, a kurzust eddig hat diák vette fel, akik között van például szociológus, matematikus, és turizmus szakos hallgató is.

Az intézmény bölcsészkarán a magyar mellett oktatnak finn, litván, cseh, és a szlovák nyelvet is.

Spanyolországban korábban csak egy államilag támogatott nyelvoktatási program keretében lehetett magyarul tanulni, ezen kívül pedig nyelviskolákban vagy magántanárnál.

Forrás: Külgazdasági és Külügyminisztérium, Embajada de Hungría en Madrid // Magyarország Nagykövetsége, Madrid

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.04.10.      :.
2017 április
Erasmus+ szociális kiegészítő támogatás - pályázati felhívás
A Tempus Közalapítvány és az ELTE pályázati lehetőséget hirdetnek szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra azon felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, akik a 2017/2018-as tanévben Erasmus+ tanulmányi célú mobilitási ösztöndíjat kívánnak elnyerni/elnyertek. Részletek »
A modernitás a mai francia költészetben