2018.05.27. vasárnap

Az Egyesült Államok új külpolitikája

A Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány Geopolitikai Kutatóintézete tisztelettel meghív minden érdeklődőt a GeoDebates vitasorozat soron következő rendezvényére: „Közeledés vagy távolódás? - Az Egyesült Államok új külpolitikája hozhat-e világrendi változásokat Kelet-Ázsiában”.

Idén januárban beiktatásra került az Amerikai Egyesült Államok 45. elnöke, Donald Trump. Az egész világ kíváncsian figyeli a legnagyobb globális hatalom vezetőjének geopolitikai lépéssorozatát, ami teljesen felbolygatja az eddig fennálló világrendet. A korábbi évek alatt  jelentős figyelmet kapott ázsiai-csendes-óceáni térség háttérbe szorult és helyette a bilaterális együttműködések kerülnek előtérbe. Hogyan alakul az elkövetkező időszakban az USA és a Kelet-Ázsiai kapcsolatok sorsa?

A Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány által megrendezett következő Geo-Debates alkalmával ezeket a kérdéseket fogják megvitatni a vitapartnerek.

Vitapartnerek:

• Szapáry György (Magyarország volt washingtoni nagykövete, MNB elnökének főtanácsadója)
  • Ugrósdy Márton (Külügyi és Külgazdasági Intézet, stratégiai igazgató-helyettes)
  • Csoma Mózes   (ELTE BTK, Koreai Tanszék, tanszékvezető)
  • Klemensits Péter (Délkelet Ázsia senior kutató, PAGEO)

Köszöntő:

• Csizmadia Norbert (PAGEO, Kuratórium Elnöke)

A beszélgetés moderátora:

• Bendarzsevszkij Anton (PAGEO, Igazgató)

A vitához kiinduló anyagként az Obama- és Trump adminisztráció külpolitikájáról szóló tanulmányunkat mutatják be.

A vita magyar nyelven zajlik majd. Tervezett hossza: 90 perc. A rendezvény nyitott, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni május 2. 12:00-ig kell elküldeni a geo-debates@pageobudapest.hu címre.

Időpont: 2017. május 4., csütörtök, 10:30

Helyszín: PAGEO Oktatási Központ – 1013 Budapest, Döbrentei u. 2

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.04.28.      :.
2018 május
DH Budapest 2018
Május 28-án kezdetét veszi az ELTE Bölcsészettudományi Karán az ELTE Digitális Bölcsészet Központja által szervezett négy napos nemzetközi konferencia. Részletek »
Néderlandisztika diszciplináris minor