2018.06.25. hétfő

A VII. Portugál Nyelv és Portugál Nyelvű Országok Napja

A Portugál, az Angolai és a Brazil Nagykövetség, az ELTE BTK Portugál Tanszéke, valamint a Camões Intézet Portugál Nyelvi Központ közös szervezésében 2017-ben május 8-án tartják a VII. Portugál Nyelv és Kultúra Napját, melynek témája idén „Kulturális hidak a luzofóniában”.

Program:

10:00 – Hivatalos megnyitó
Elnök: Dr. Rákóczi István, az ELTE BTK Portugál Tanszékének vezetője

Dr. Mezey Barna, az ELTE rektora
Dr. Borhy László, az ELTE BTK dékánja
Bus Szilveszter, KKÜM Déli Nyitásért felelős helyettes államtitkár
Dr. Maria José Morais Pires, Portugália magyarországi nagykövete
Dr. Lizeth Nawanga Satumbo Pena, Angola magyarországi nagykövete
Dr. Maria Laura Rocha, Brazília magyarországi nagykövete

10:45 – Kávészünet

11:15 – Előadások (első szekció)
Elnök: Dr. João Miguel Henriques, a Camões Intézet lektora az Eötvös Loránd Tudományegyetemen

Résztvevők:
Dr. Pedro Meireles, a Camões Intézet lektora a Prágai Károly Egyetemen (Csehország) – “Kelet-Timor és a portugál nyelv”

Dr. Salvador Neto, az Angolai Nagykövetség diplomáciai és politikai ügyekért felelős szervének
asszisztense – “Angola kulturális sokszínűsége és a sokszínűség jelentősége”

Dr. Priscilla Lopes D’El Rei, az Eötvös Loránd Tudományegyetem brazil lektora – “A portugál nyelv átalakulása Brazíliában: fejlődés, hatások és leágazások”

12:30 – Ebédszünet

14:00 – Előadások (második szekció)
Elnök: Priscilla Lopes D’El Rei, az Eötvös Loránd Tudományegyetem brazil lektora

Díszvendég:
Marcelo Cake-Baly, az Állampolgár című film főszereplője

Résztvevők:
Dr. Rákóczi István, az ELTE BTK Portugál Tanszékének vezetője – „Nyelvemből látszik a tenger. A Portugál Nyelvű Országok Közössége közép-európai szemszögből”

Dr. Pál Ferenc, az ELTE BTK Portugál Tanszékének egyetemi tanára – „Luzotópia”

15:45 – Szekciók lezárása: műfordítói pályázat eredményhirdetése és CPLP Budapest füzetek 1. számának bemutatója (Mia Couto „A Tűz” című novellája)

16:00 – Koncert: Luzofón zenék a Camões House Band előadásában (az Eötvös Loránd Tudományegyetem külső színpadán)

Facebook esemény

Időpont: 2017. május 8. 10:00-20:00

Helyszín: ELTE BTK A ép. Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4. A/039.)

Részletes program

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.05.08.      :.
2018 június
Zenekultúra minor - felvételi meghallgatás!
2018. június 25-én, illetve 27-én. Részletek »
A kritika fogalma a XVII-XVIII. században
Az MTA-PTE "Kritikai Tanulmányok" Kutatócsoport és az ELTE Újkori és Jelenkori Filozófia Tanszék konferenciája. Részletek »
A fordítás elméleti és gyakorlati kérdései
Emlékkonferencia Papp Andrea tiszteletére. Részletek »
DAAD német-magyar kutatócsere program - Pályázati-felhívás
A DAAD német-magyar projektalapú kutatócsere program pályázati felhívást tesz közzé 2019-2020-as évre. Részletek »
Textológia és interpretáció a régi magyar irodalomban
Az egy évvel ezelőtt elhunyt Orlovszky Géza emlékére rendezett konferencia. Részletek »
Múzeumok Éjszakája
2018. június 23-án az ELTE BTK – Trefort-kertben.
Némirovsky-délután
A Francia Intézet és az ELTE BTK Francia Tanszékének szervezésében. Részletek »
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázati felhívása a 2018/2019-es tanévre
A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj elsődleges célja, hogy a kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos eredményt elért hallgatókat támogassa anyagi és erkölcsi téren egyaránt. Részletek »