A VII. Portugál Nyelv és Portugál Nyelvű Országok Napja

ELTE BTK

2017. május 08. -

ELTE BTK

A Portugál, az Angolai és a Brazil Nagykövetség, az ELTE BTK Portugál Tanszéke, valamint a Camões Intézet Portugál Nyelvi Központ közös szervezésében 2017-ben május 8-án tartják a VII. Portugál Nyelv és Kultúra Napját, melynek témája idén „Kulturális hidak a luzofóniában”.

Program:

10:00 – Hivatalos megnyitó
Elnök: Dr. Rákóczi István, az ELTE BTK Portugál Tanszékének vezetője

Dr. Mezey Barna, az ELTE rektora
Dr. Borhy László, az ELTE BTK dékánja
Bus Szilveszter, KKÜM Déli Nyitásért felelős helyettes államtitkár
Dr. Maria José Morais Pires, Portugália magyarországi nagykövete
Dr. Lizeth Nawanga Satumbo Pena, Angola magyarországi nagykövete
Dr. Maria Laura Rocha, Brazília magyarországi nagykövete

10:45 – Kávészünet

11:15 – Előadások (első szekció)
Elnök: Dr. João Miguel Henriques, a Camões Intézet lektora az Eötvös Loránd Tudományegyetemen

Résztvevők:
Dr. Pedro Meireles, a Camões Intézet lektora a Prágai Károly Egyetemen (Csehország) – “Kelet-Timor és a portugál nyelv”

Dr. Salvador Neto, az Angolai Nagykövetség diplomáciai és politikai ügyekért felelős szervének
asszisztense – “Angola kulturális sokszínűsége és a sokszínűség jelentősége”

Dr. Priscilla Lopes D’El Rei, az Eötvös Loránd Tudományegyetem brazil lektora – “A portugál nyelv átalakulása Brazíliában: fejlődés, hatások és leágazások”

12:30 – Ebédszünet

14:00 – Előadások (második szekció)
Elnök: Priscilla Lopes D’El Rei, az Eötvös Loránd Tudományegyetem brazil lektora

Díszvendég:
Marcelo Cake-Baly, az Állampolgár című film főszereplője

Résztvevők:
Dr. Rákóczi István, az ELTE BTK Portugál Tanszékének vezetője – „Nyelvemből látszik a tenger. A Portugál Nyelvű Országok Közössége közép-európai szemszögből”

Dr. Pál Ferenc, az ELTE BTK Portugál Tanszékének egyetemi tanára – „Luzotópia”

15:45 – Szekciók lezárása: műfordítói pályázat eredményhirdetése és CPLP Budapest füzetek 1. számának bemutatója (Mia Couto „A Tűz” című novellája)

16:00 – Koncert: Luzofón zenék a Camões House Band előadásában (az Eötvös Loránd Tudományegyetem külső színpadán)

Facebook esemény

Időpont: 2017. május 8. 10:00-20:00

Helyszín: ELTE BTK A ép. Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4. A/039.)

Részletes program