Bańczerowski Janusz professzor úr köszöntése 70. születésnapja alkalmából

2011. január 4-én a Kari  Tanácsteremben került sor Bańczerowski Janusz professzor úr születésnapi köszöntésére. Az ünnepségen több mint száz főnyi szakmai és baráti szempontból egyaránt érdeklődő, a professzor urat tisztelő és értékelő kollégákból álló hallgatóság jelent meg.

Képviseltette magát a Maribori egyetem és a Szlovén Tudományos Akadémia, a Lengyel Nagykövetség, a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központja, valamint megtisztelték jelenlétükkel a baráti hangulatú, méltató összejövetelt társkaraink dékánjai, Mihaletzky György (TTK) és Király Miklós (ÁJTK) is.

A Zenei Tanszék és a szólisták művészi teljesítménye hangulat és hatás tekintetében ugyanazt a szellemet sugározta, amelyet az elhangzott köszöntők is képviseltek, ráadásul a zenei paletta az ünnepelthez igazodva szláv virtusra épülve kápráztatta el a közönséget, Chopin, Wyrzykowsky, Kachanowski művei csendültek fel a tanszék hallgatói és oktatóitól.

Karunk egyik meghatározó és iskolateremtő professzorát ünnepeltük, talán még sohasem fordult elő, hogy ilyen sokan mondjanak köszöntőt a születésnapos tiszteletére. Dezső Tamás dékán, Ráduly Zsuzsanna tanszékvezető, Jászay László intézetigazgató és Nyomárkay István akadémikus is abbéli reményének adott hangot, hogy az ünnepelt jelenlétével és munkájával immár megváltozott minőségben, de lényegét tekintve változatlanul számolhat a Bölcsészettudományi Kar családja.

2011.01.05.