Fiatal Szlavisták 7. Nemzetközi Konferenciája

ELTE BTK D épület

2017. május 11. -

ELTE BTK D épület

2017. május 11-én a Szláv és Balti Filológiai Intézet nemzetközi konferenciát szervez szlavista egyetemi hallgatóknak és doktoranduszoknak. A Fiatal Szlavisták Nemzetközi konferenciája (7th Conference For Young Slavists In Budapest) ünnepélyes megnyitója az ELTE BTK Doktori Tanácstermében lesz. A tavalyi konferenciát az ELTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzata az Év Tudományos Rendezvényévé választotta.

Az idei konferenciára 14 ország egyetemeiről érkeznek előadók: Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Szerbia, Szlovákia, Olaszország Oroszország, Ukrajna.

A konferencia lehetőséget nyújt a fiatal szlavista hallgatóknak és doktoranduszoknak kutatási eredményeik bemutatására. Célunk a szláv nyelvek, irodalmak, történelem és kultúra kutatásával foglalkozó fiatal kutatók és hallgatók találkozásának biztosítása, legújabb kutatási eredményeik bemutatása.

Időpont: 2017. május 11.

Helyszín: ELTE BTK D épület