Az 1917-es orosz forradalmak 100. évfordulója

05/15 - 05/16

2017. május 15. - 2017. május 16.

ELTE BTK Ruszisztikai Módszertani Kabinet és Könyvtár

05/15 - 05/16

2017. május 15. - 2017. május 16.

ELTE BTK Ruszisztikai Módszertani Kabinet és Könyvtár

Az ELTE BTK Ruszisztikai Központ 2017. május 15-16-án nemzetközi konferenciát rendez "Az orosz forradalom 100 éve – jelentősége a világtörténelemben" címmel, 15 ország több  mint ötven előadójának részvételével.

A rendezvény az 1917-es orosz forradalom centenáriumának alkalmából a nemzetközi ruszisztika jeles képviselőinek és fiatal történészeknek biztosít lehetőséget új kutatási eredményeik és megközelítéseik prezentálásához. Az előadók között olyan kimagasló szakértőket üdvözölhetünk, mint SheilaFitzpatrick (University of Sidney), Vlagyimir Buldakov (Orosz Tudományos Akadémia), Paul Le Blanc (La Roche College), Lars T. Lih (McGill University).

A konferencián 15 ország – Ausztrália, Belgium, Brazília, Franciaország, India, Izrael, Kanada, Kína, Magyarország, Németország, Olaszország, Oroszország, Svájc, Szlovákia, USA – képviseli magát 50 résztvevővel. Az előadássorozat angol és orosz nyelvű, tolmácsolás biztosított.

A konferenciával párhuzamosan 2017. május 9-től az ’1917-ről 1917-ből. Korabeli napilapok tudósításai’ című kiállítás tekinthető meg a Fortocska Galériában. A válogatás Szergej Vengerov képzőművész gyűjteményéből készült, a válogatást Oxana Ignatenko-Desanlis készítette, a magyar változat kurátora Gyimesi Zsuzsanna. A tárlaton olyan színes újságok tekinthetők meg, amik a forradalom idején jelentek meg. A bemutató arra tesz kísérletet, hogy a korabeli eseményeket ne csak történeti szempontból mutassa be, hanem a művészeti és kulturális sajátosságokat és vonatkozásokat is vizsgálja. A kiállítás a budapesti premiert követően a párizsi Centre Pompidouban tekinthető meg.

Időpont: 2017. május 15-16.

Helyszín: ELTE BTK Főépület

Részletes program