2017.11.22. szerda

Tájékoztató az ősszel induló portugál minorról

A portugál minor szakirányt a bolognai rendszerben bármely alapszakos, portugál nyelvtudással nem rendelkező ELTE hallgató választhatja.

A portugál minor szakirány csak az őszi félévben indul, 2017. szeptemberében két, maximum 25 fős, kezdő nyelvi csoportot indít a Portugál Tanszék.

A szakirányra való jelentkezéshez a portugál nyelv ismerete nem feltétel, ezért a hallgatóknak nem kell szintfelmérő vizsgát tenniük, viszont a második féléves tanulmányait csak az a maximum 22 hallgató kezdheti meg, aki az első félévben kötelezően elvégzendő mindkét minoros nyelvgyakorlat órát legalább jó (4) érdemjegyre teljesíti.

Itt hívnánk fel a figyelmet arra, hogy csak abban az esetben jelentkezzenek portugál minorra, ha az őszi félévi órarendjükbe mindkét (az egyik keddi és az egyik csütörtöki) minoros nyelvóra időpontja beilleszthető, vagyis semmilyen alapszakos vagy más egyéb órájukkal nem ütközik. Ellenkező esetben ugyanis nem tudják elkezdeni portugál minoros tanulmányaikat, mivel nincs lehetőség csak az egyik vagy másik nyelvóra teljesítésére.

A portugál minor képzésre jelentkező hallgatóknak a következő órákat kell felvenniük:

• BBN-POR-111/b minor Portugál nyelvgyakorlat 1. Kedd, 10:30-12:00 (Dr. Fodor Antónia)
  • vagy BBN-POR-111/c minor Portugál nyelvgyakorlat 1. Kedd, 12:30-14:00 (Dr. Fodor Antónia)

és

• BBN-POR-112/b minor Portugál nyelvgyakorlat 2. Csütörtök, 11:00-12:30 (Gabriela Tavares)

• vagy BBN-POR-112/c minor Portugál nyelvgyakorlat 2. Csütörtök, 13:00-14:30 (Gabriela Tavares)

Felhívjuk a figyelmüket arra, hogy csak ezekre a ”minor” megjegyzéssel ellátott nyelvórára jelentkezhetnek, az ugyanilyen kódú, de minor megjegyzés nélküli órákat csak a portugál alapszakos hallgatók vehetik fel.

Mivel a szakirány elsősorban nyelvi órákból épül fel és a tantervet is ennek megfelelően alakítottuk ki, a nyelvórák egymásra épülő jellegéből adódóan nincs mód a 6 féléves képzés 4 félév alatt történő elvégzésére. Így azoknak a hallgatóknak, akik nem első éves hallgatóként kezdik meg tanulmányaikat portugál minor szakirányon, számítaniuk kell arra, hogy „túlfutók” lesznek, ami tandíjfizetési kötelezettséggel járhat.

A harmadik év végére a hallgatók B2-es (középfokú) nyelvi szintre jutnak el.

Azok a hallgatók, akik a fentiek alapján úgy döntöttek, a következő tanévtől portugál minor szakos tanulmányokat kívánnak folytatni, a Neptunban jelentkezzenek fel a megfelelő nyelvórákra (ld. fent).

A regisztrációs héten tájékoztatót szervezünk a minoros tanulmányok iránt érdeklődőknek, ennek időpontjáról augusztus végén tudunk tájékoztatást adni.

A minorral kapcsolatos bármilyen egyéb kérdésükkel a Portugál Tanszéken Dr. Fodor Antónia tanárnőhöz fordulhatnak (fodor.antonia@btk.elte.hu).

Portugál Nyelvi és Irodalmi Tanszék

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.09.08.      :.
2017 november
Campus Mundi ösztöndíj - felhívás
Campus Mundi ösztöndíjjal a hallgatók a világ szinte bármely országában tanulhatnak egy félévet, szakmai tapasztalatot szerezhetnek, illetve kapcsolati tőkére tehetnek szert, amellyel előnyt szereznek majd a munkaerőpiacon. Részletek »
Magyar Közigazgatási Ösztöndíj - felhívás