2018.07.21. szombat

III. Forráskutatás, forráskiadás, tudománytörténet konferencia

Az ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézetében működő forráskutató műhely a forráskutatással, forráskiadással foglalkozó szakemberek egyedi találkozóját rendezi meg 2017. november 16-17-én, amelyre június 15-ig várják az előadni kívánó kutatókat. A rendezvény társszervezője a Magyar Nyelvtudományi Társaság.

A szervező idén szélesíteni kívánják a résztvevők körét: az eddigi nyelvész, irodalmár, történész, levéltáros közösségeken túl idén a modern filológia, a néprajz, könyv-, zene- és művészettörténet, valamint a távolabbi tudományterületek, mint például az orvostörténet, földrajztörténet, csillagászattörténet képviselőit is lehetőséget kapnak.

Az interdiszciplináris konferencia elsődleges célja a különböző szakmai műhelyek forrásszemléletének megismerése: Mi a forrás? Mit tekintenek forrásnak? Milyen módszerrel dolgozzák fel és adják közre? Az egyes területek figyelnek-e a társtudományokra, illetve a nagyközönségre? Egyáltalán ez felmerül-e szempontként? Figyelnek-e más tudományok forrásközléseire? Milyen konzultációs gyakorlatot alakítottak ki?

A konferencia résztvevői megismerkedhetnek az egyes tudományágak kérdésfelvetéseivel, vizsgálati módszereivel, lehetőség nyílik személyek és műhelyek eszmecseréjére.

A szervezők elsősorban olyan előadásokat várnak, amelyek elősegítik a területek közötti párbeszédet, ezért azt kérik, hogy a részletező szaktudományi munkák helyett inkább problémafelvető, tudományközi témákkal jelentkezzenek.

A konferencia helyszíne: ELTE BTK, 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A

A konferencia tervezett időpontja: 2017. november 16–17.

A részvétel ingyenes.

A konferencia nyelve magyar, a 20 perces előadásokat vita követi. Jelentkezni a kitöltött jelentkezési lap elküldésével, illetve az előadás féloldalas (kb. 1500 n) összefoglalójával lehet. Az előadások anyagából publikációs lehetőség várható.

Az absztraktok beküldésének határideje: 2017. június 15.

Részletes felhívás és jelentkezési lap

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.05.30.      :.
2018 július
Az I. évfolyam francia minor szak írásbeli szintfelmérőjére
Az I. évfolyam francia minor szak írásbeli szintfelmérőjére 2018. szeptember 3-án, hétfőn 10 órakor kerül sor.
Portugál minor tájékoztató
A portugál minor szakirányt a bolognai rendszerben bármely alapszakos, portugál nyelvtudással nem rendelkező ELTE hallgató választhatja. Részletek »
Spanyol minoros szintfelmérő
A Spanyol Nyelvi és Irodalmi Tanszék a 2018/2019-es tanévre is hirdet minoros szintfelmérő beszélgetést. Részletek »