2017.08.16. szerda

Átadták a Bolyai-ösztöndíjakat

A tudományos pálya kiemelkedően fontos szakaszában, a PhD-fokozat megszerzését követő időben támogatja a fiatal kutatókat a Magyar Tudományos Akadémia által 1996-ban alapított Bolyai János Kutatási Ösztöndíj. Idén 646 érvényesen pályázó fiatal kutató közül 185, köztük 33 ELTE-s, közülük pedig 9 BTK-s kutató nyerte el a Bolyai János Kutatási Ösztöndíj Kuratóriuma által odaítélt támogatást. Az ösztöndíj elnyerését tanúsító oklevelet 2017. július 5-én, a „Bolyai-napon" vehették át a kutatók az MTA Székház Dísztermében.

„Úgy gondolom, hogy a Bolyai-ösztöndíj elnyerésével önök belépnek a magyar tudomány derékhadába. Ez a derékhad az, amely meg fogja határozni a magyar gazdaság, a magyar kultúra jövőjét. Ezért tartom rendkívül fontosnak, hogy ez az ösztöndíj ne csak anyagi motivációt jelentsen, hanem olyan, a társadalom részéről érkező támogatást is, amely arra sarkallja Önöket, hogy még az eddigieknél is nagyobb erőbedobással dolgozzanak a magyar tudomány ügyéért” – mondta köszöntőjében Lovász László, az MTA elnöke.

A Bolyai-ösztöndíj története 1996-ban kezdődött. Akkor döntött úgy az MTA, hogy új ösztöndíjjal járul hozzá a pályakezdő fiatalok tudományos életpályájának tervezhetőbbé tételéhez. A PhD-fokozatot szerzett kutatók számára meghirdetett ösztöndíj segíti és ösztönzi a már jelentősebb eredményeket elért fiatalokat magyarországi kutatásaik folytatásában, valamint MTA-doktori értekezésük megírásában és a tudományos cím megszerzésében. Az egy, két vagy három évre elnyerhető ösztöndíj odaítéléséről a Bolyai János Kutatási Ösztöndíj Kuratóriuma dönt.

Az ösztöndíj fontos jellemzője a teljesítményközpontúság, mert a fiatal kutatót egy adott kutatási téma feldolgozására és eredményei összefoglalására, közlésére serkenti. Az ösztöndíjjal az Akadémia segíteni kívánja a legkiválóbbakat a kutatóhoz méltó életkörülmények megteremtésében.

BTK-s Bolyai-ösztöndíjasok 2017-ben:

Bartus Dávid

régészet

Gosztonyi Ferenc

művészettörténet

Horváth Zsolt Kelemen

történettudomány

Kelemen Pál Károly

irodalomtudomány

Seláf Levente

irodalom- és kultúratudományok

Slíz Marianna Ilona

nyelvtudomány

Smid Mária Bernadette

néprajz

Szécsényi András

történettudomány

Vaderna Gábor

irodalom- és kultúratudományok

Forrás: elte.hu

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.07.18.      :.
2017 augusztus
Nemzeti könyvtári tanulmányi ösztöndíj
A 2016. május 27-én az Országos Széchényi Könyvtár és az ELTE BTK Könyvtár- és Információtudományi Intézete között létrejött szakmai együttműködési megállapodás eredményeképpen az OSZK pályázatot hirdet könyvtárszakmai tanulmányi ösztöndíj elnyerésére, négy fő mesterszakos hallgató számára. Részletek »
Szintfelmérő francia minorra