Tájékoztató a bolgár minor szakirányról

2017. szeptember 05.

ELTE BTK D ép. fszt. 15.

2017. szeptember 05. -

ELTE BTK D ép. fszt. 15.

A bolgár minor szakirányt bármely alapszakos ELTE hallgató választhatja, előzetes nyelvtudás nélkül is.

A BOLGÁR minor képzésre jelentkező hallgatóknak az őszi félévben a következő órákat kell felvenniük:

• BOL11-101.2 Szláv szakirányi (bolgár) nyelvgyakorlat, heti 6 óra, időpontok:

hétfő 9,00-10,30

szerda 9,00-10,30

péntek 9,00-10,30

és

• BOL16-231 Bolgár civilizáció 1. (történelem, földrajz, néprajz), heti 2 óra, időpont:

péntek 10,30-12,00.

A bolgár órák helyszíne D ép. fszt. 15-ös szoba.

Azok a hallgatók, akik fel szeretnék venni a bolgár minor szakot, a Neptunban jelentkezzenek a fent megjelölt nyelvórákra.

A bolgár minor szakon megismerheti:

• A Balkánt (történelem, néprajz, kultúrtörténet)
  • A szláv kultúrvilág legrégibb országát és kultúráját
  • A cirill ábécét
  • Azt a különleges szláv nyelvet, ahol nincs névszóragozás (nincsenek esetek!)
  • Kis létszámú csoportok, vidám hangulatú órák
  • Erasmus, ösztöndíjas nyári egyetem (Szófia, Veliko Tarnovo, Burgasz)

A harmadik év végére a hallgatók B2-es (középfokú) nyelvi szintre jutnak el.

A regisztrációs héten tájékoztatót szervezünk a bolgár minoros tanulmányok iránt érdeklődőknek, időpont: 2017. szeptember 5. 10 óra D/fszt.15. Minden érdeklődőt várunk!

A bolgár minor szakkal kapcsolatos bármilyen egyéb kérdésükkel forduljanak Menyhárt Krisztina tanárnőhöz (menyhart.krisztina@btk.elte.hu).

A bolgár szak oktatói