Előadás Spinozáról

ELTE BTK I ép., Bence György terem

2017. október 11. -

ELTE BTK I ép., Bence György terem

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Magyar Filozófiai Társaság mint fő támogatók nevében szeretettel vár a Kora Újkori Filozófiai Műhely és az Early Modern English Research Group minden érdeklődőt Edwin M. Curley (University of Michigan, Ann Arbor): Spinoza as a Social Contract Theorist előadására.

E. M. Curley a 16-18. század közötti európai filozófia kutatásának egyik legmeghatározóbb alakja. Pályáját Ausztráliában kezdte, ott írta Descartes Against the Sceptics című, azóta is mérvadó monográfiáját 1978-ban (Harvard UP). Ezt követően a University of Michigan Ann Arbor campusán kapott professzori állást, ahol most is, immár emeritus-ként tevékenykedik. Számos további alapvető monográfia szerzője – Spinoza’s Metaphysics (Harvard UP, 1969, új kiadása 2013), Behind the Geometrical Method (Princeton UP, 1988) – számos, igen nagy visszhangot kiváltott szakcikk szerzője, s világszerte egyöntetűen a legkiválóbbnak elismert fordítója Spinoza valamennyi művének: The Collected Works of Spinoza, Vol. I (Princeton UP, 1985), Vol. II (Princeton UP, 2016). Világszerte ezeket használják referencia-fordításként, mint ahogyan monográfiái és tanulmányai megjelenésük óta is folyamatosan kiindulópontul szolgálnak új generációk új értelmezései számára.

Nem merül ki tevékenysége a tanításban, írásban, fordításban sem: komoly szerepet töltött be a filozófiai közéletben is. Elnöke volt a valamennyi egyesült államokbeli filozófust tömörítő American Philosophical Associationnek. Tagja az American Academy of Arts and Sciences-nak.

Időpont: 2017. október 11. 17:30

Helyszín: ELTE BTK Filozófiai Intézet, I épület Bence György terem