2018.04.21. szombat

Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál - felhívás

A világhírű Oscar-díjas operatőr, Zsigmond Vilmos Szeged város szülötte, díszpolgára volt. Az ország egyik legnagyobb, legszebb és legrégebbi – lassan 100 éves – hagyományos mozija, a szegedi Belvárosi Mozi 539 fős terme 2005 óta az ő nevét viseli, amire hallatlanul büszke volt. A Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál részben azért született, hogy az ő emlékét, művészetét ébren tartsa, munkásságát, személyiségét minél szélesebb körben megismertesse, és ezt a tudást az újabb nemzedékeknek átadja.

A fesztivál célja

A fesztivál kiemelt célja, hogy a filmkészítés egyik legfontosabb társalkotójára, az operatőrre, munkája jelentőségére irányítsa a figyelmet, és lehetőséget teremtsen fiatal művészek bemutatkozására. A fesztiválra érkezett pályaműveket a zsűri elsősorban az operatőri teljesítmény alapján értékeli – nem figyelmen kívül hagyva természetesen a film egészének művészi színvonalát.

A pályázók köre

Korhatár nélkül jelentkezhet minden alkotó, alkotócsoport, de külön örülnek azoknak az alkotásoknak, amelyekben filmművészetet tanuló, rendező és operatőr szakos egyetemi/főiskolai hallgatók vesznek részt. A program fontos eleme, hogy lehetőséget teremt fiatal alkotók számára az ismerkedésre, a tapasztalatszerzésre és -cserére az egyes országokban folyó képzésekről, filmkészítési lehetőségekről.

A kiírás egyik fő szempontja, hogy a beérkező pályamunkák olyan eredeti és kreatív operatőri megoldásokat tartalmazzanak, amelyek Zsigmond Vilmos filmjeit, munkáit is jellemezték.

Tematikai, technikai, műfaji megkötés és időtartam-korlátozás nélkül várják a 2015. január 1. után készült alkotásokat. Egy alkotó több filmmel is pályázhat. Az alkotásokat műfajuk szerint sorolják szekciókba. Nevezési díj nincs.

Nevezni lehet nagy- és kisjátékfilmmel, kísérleti, dokumentum- és animációs filmmel a honlapon található Nevezési laponJelentkezni a nevezési lap kitöltésével lehet 2018. január 21. éjfélig.

A beérkező pályamunkák számától függően 5-10 fős, operatőrökből, rendezőkből és más filmes szakemberekből álló előzsűri értékeli a műveket. A versenyprogramba bekerült filmek nyilvános bejelentése: 2018. március 1.

Fesztivál díjak:

• Zsigmond Vilmos díj a legjobb operatőri munkáért
  • Legjobb film kategóriánként (legjobb fényképezés és a megvalósítás művészi színvonala)
  • Szeged Város díja
  • Kritikusok díja
  • Diákzsűri díja
  • Közönségdíj

Részletes pályázati kiírás

Időpont: 2018. május 09-12.

Helyszín: Belvárosi Mozi, Zsigmond Vilmos terem, Szeged

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.10.30.      :.
2018 április
Sirató az elveszett földért​
A Katalán Könyvtár 15. kötetének bemutatója Részletek »
Lett–magyar kulturális kapcsolatok
Dr. philol. Venta Kocere, a Lett Egyetem Tudományos Könyvtára igazgatójának előadása.
Lesen, Lernen, Kooperieren
Nemzetközi konferencia a Germanisztikai Intézet szervezésében. Részletek »
A hang világnapja
Hogyan működik? A zöngeképzésről érthetően című előadás. Részletek »