Külvárosi nyelvek és irodalmak

11/20 - 11/21

2017. november 20. - 2017. november 21.

ELTE Egyetemközi Francia Központ

11/20 - 11/21

2017. november 20. - 2017. november 21.

ELTE Egyetemközi Francia Központ

Az ELTE Egyetemközi Francia Központja, Francia Nyelv és Irodalom Tanszéke, valamint Frankofón Sikerességi Központja a Paris Descartes Egyetem közreműködésével 2017. november 20. és 21. között nemzetközi konferenciát szervez „Langue(s) et littératures des cités” (Külvárosi nyelvek és irodalmak) címmel.

A francia nyelvű konferencián közel 25 előadó vesz részt, akik Magyarország mellett Franciaországból, Németországból, Svájcból, Lengyelországból, Csehországból, Szlovéniából, Romániából, Algériából és Tunéziából érkeznek. Az előadások az irodalomtudomány és a nyelvtudomány területeire koncentrálnak.

A konferencia szervezőbizottsága: Szabó Dávid (ELTE Egyetemközi Francia Központ), Horváth Krisztina (ELTE BTK Francia Nyelv és Irodalom Tanszék), Goudaillier, Jean-Pierre (Paris Descartes Egyetem), Kovács Máté (ELTE Frankofón Sikerességi Központ) és Tóth Réka (ELTE BTK Francia Nyelv és Irodalom Tanszék/Sorbonne Nouvelle - Paris 3 Egyetem).

A szervezők minden érdeklődőt várnak!

Időpont: 2017. november 20-21.

Helyszín: ELTE Egyetemközi Francia Központ, Sauvageot-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F alagsor)

Részletes program