választható az Atelier Tanszék Kulturális Örökség Tanulmányok MA
képzésén belül.">
2018.02.22. csütörtök

Kulturális Örökség Tanulmányok - Múzeumi kurátori ismeretek specializáció

2018 őszétől új "Múzeumi kurátori ismeretek" elnevezésű specializáció választható az Atelier Tanszék Kulturális Örökség Tanulmányok MA képzésén belül, mely a Magyar Nemzeti Múzeummal való együttműködésben valósul meg. A múzeumi kurátori ismeretek specializáció a kulturális örökség tanulmányokon belül megismertet a múzeummal mint teljességgel egyedi társadalmi intézménnyel, beszédmóddal, módszertannal és tudományos reprezentációval. Hagyományosan a muzeológusok valamely történet-, társadalom- vagy természettudományi képzésből jönnek, és évek hosszú során tapasztalatból sajátítják el a szakmaspecifikus gyakorlatokat. Ez a közös képzés összefogja a kulturális örökség tanulmányok elméleti megközelítéseit és a gyakorló muzeológusok által vezetett kurzusokat.

A specializáció megismertet a múzeumelmélet gyakorlati vetületével és bevezet a legösszetettebb társadalmi intézmény mindennapi gyakorlataiba. Hogyan értelmezzük a teret, az időt, a tárgyat abban a sajátos komplex reprezentációban, amit kiállításnak hívunk? Hogyan olvasható össze egy gyűjtemény jelentése a tárgyak jelentésén keresztül vagy azon túl? Hogyan használja a mindenkori társadalom a múzeumot mint emlékezetgyárat vagy időgépet?

A specializáció sok gyakorlati lehetőséget kínál a legnagyobb, legrégibb és legösszetettebb múzeum – a Nemzeti Múzeum – munkájának és küldetésének megismerésére. A specializáció zárásaként múzeumelméleti szakdolgozat lehetősége mellett, megalapozott kiállítási munka is választható.

A mesterképzésre 2017. február 15-ig jelentkezhetnek a hallgatók.

További információ az Atelier Tanszék honlapján található:

Múzeumi kurátori ismeretek specializáció

Letölthető dokumentumok:

• Kulturális Örökség Tanulmányok tájékoztató
  • KÖMA specializáció tájékozató

• .:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2018.02.08.      :.
    2018 február
    Egyetemi Anyanyelvi Napok
    Az ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete idén is megrendezi az Egyetemi Anyanyelvi Napok (EAN) elnevezésű nagy sikerű programsorozatot, amely 2018. február 28-a és március 2-a között lesz az ELTE BTK-n. Részletek »
    Márkusz László nagykövet előadása a vallás szerepéről a Nyugat-Balkánon