választható az Atelier Tanszék Kulturális Örökség Tanulmányok MA
képzésén belül.">
2018.06.21. csütörtök

Kulturális Örökség Tanulmányok - Múzeumi kurátori ismeretek specializáció

2018 őszétől új "Múzeumi kurátori ismeretek" elnevezésű specializáció választható az Atelier Tanszék Kulturális Örökség Tanulmányok MA képzésén belül, mely a Magyar Nemzeti Múzeummal való együttműködésben valósul meg. A múzeumi kurátori ismeretek specializáció a kulturális örökség tanulmányokon belül megismertet a múzeummal mint teljességgel egyedi társadalmi intézménnyel, beszédmóddal, módszertannal és tudományos reprezentációval. Hagyományosan a muzeológusok valamely történet-, társadalom- vagy természettudományi képzésből jönnek, és évek hosszú során tapasztalatból sajátítják el a szakmaspecifikus gyakorlatokat. Ez a közös képzés összefogja a kulturális örökség tanulmányok elméleti megközelítéseit és a gyakorló muzeológusok által vezetett kurzusokat.

A specializáció megismertet a múzeumelmélet gyakorlati vetületével és bevezet a legösszetettebb társadalmi intézmény mindennapi gyakorlataiba. Hogyan értelmezzük a teret, az időt, a tárgyat abban a sajátos komplex reprezentációban, amit kiállításnak hívunk? Hogyan olvasható össze egy gyűjtemény jelentése a tárgyak jelentésén keresztül vagy azon túl? Hogyan használja a mindenkori társadalom a múzeumot mint emlékezetgyárat vagy időgépet?

A specializáció sok gyakorlati lehetőséget kínál a legnagyobb, legrégibb és legösszetettebb múzeum – a Nemzeti Múzeum – munkájának és küldetésének megismerésére. A specializáció zárásaként múzeumelméleti szakdolgozat lehetősége mellett, megalapozott kiállítási munka is választható.

A mesterképzésre 2017. február 15-ig jelentkezhetnek a hallgatók.

További információ az Atelier Tanszék honlapján található:

Múzeumi kurátori ismeretek specializáció

Letölthető dokumentumok:

• Kulturális Örökség Tanulmányok tájékoztató
  • KÖMA specializáció tájékozató

• .:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2018.02.08.      :.
    2018 június
    Zenekultúra minor - felvételi meghallgatás!
    2018. június 25-én, illetve 27-én. Részletek »
    A kritika fogalma a XVII-XVIII. században
    Az MTA-PTE "Kritikai Tanulmányok" Kutatócsoport és az ELTE Újkori és Jelenkori Filozófia Tanszék konferenciája. Részletek »
    A fordítás elméleti és gyakorlati kérdései
    Emlékkonferencia Papp Andrea tiszteletére. Részletek »
    DAAD német-magyar kutatócsere program - Pályázati-felhívás
    A DAAD német-magyar projektalapú kutatócsere program pályázati felhívást tesz közzé 2019-2020-as évre. Részletek »
    Textológia és interpretáció a régi magyar irodalomban
    Az egy évvel ezelőtt elhunyt Orlovszky Géza emlékére rendezett konferencia. Részletek »
    Múzeumok Éjszakája
    2018. június 23-án az ELTE BTK – Trefort-kertben.
    Némirovsky-délután
    A Francia Intézet és az ELTE BTK Francia Tanszékének szervezésében. Részletek »
    Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázati felhívása a 2018/2019-es tanévre
    A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj elsődleges célja, hogy a kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos eredményt elért hallgatókat támogassa anyagi és erkölcsi téren egyaránt. Részletek »