2018.05.25. péntek

Könyvbemutató A Szláv és Balti Filológiai Intézet szervezésében

A Szláv és Balti Filológiai Intézet 2018. március 7-én, szerdán, délután 17 órai kezdettel tartja soron következő szlavisztikai könyvbemutatóját.

Ezen a rendezvényen az intézet oktatói által írt, az utóbbi évben megjelent nyelvészeti és irodalmi tárgyú monográfiák, tankönyvek, valamint az itt szerkesztett tanulmánykötetek (periodikák és alkalmi kiadványok) kerülnek rövid bemutatásra.

A rendezvény helyszíne: ELTE BTK D épület könyvtár.

Az alábbi munkákat mutatjuk be:

Kiss Szemán Róbert: „S oporou i bez oproy…” Středoevropské tváře katolické literatury.(„Támaszkodva támasz nélkül”. A katolikus irodalom közép-európai alakváltozatai.) Praha: Akropolis, 2017.

A kötetet bemutatja: István Anna

Urkom Aleksander: Jezička kompetencija i savremeno društvo. Budapest: ELTE BTK Szláv Filológiai Tanszék, 2017.

A kötetet bemutatja: Dudás Előd

Menyhárt Krisztina, Dudás Mária (szerk.): Magyarország és a keleti kereszténység - templomok, kultuszok, nyelvemlékek, 2016, Budapest: Bolgár Kulturális Fórum

A kötetet bemutatja: Menyhárt Krisztina

Slovenistika 10. Opera Slavica Budapestinensia. Symposia Slavica. ELTE BTK Szláv Filológiai Tanszék., Bp. 2017. Szerk.: Bajzek Mária.

A kötetet bemutatja: Bajzek Mária

Ivan Turgenyev bicentenáriumára. A Filológiai Közlöny monografikus száma. LXIII. évf. 2017/4.

Szerkesztette: Kovács Árpád

A tematikus számot bemutatja: Schiller Erzsébet

Dokumentarizmus vs. fikció. Hagyomány és megújulás a szláv népek történelmében és kultúrájában VII. (sorozatszerk.: Ágoston Magdolna, szerk.: Szabó Tünde, Szili Sándor) Szláv Történeti és Filológiai Társaság, Szombathely, 2017.

A kötetet bemutatja: Schiller Erzsébet

Kiss Szemán Róbert – Mészáros Andor (szerk.): Středoevropské kulturní formace v boji proti komunistické totalitĕ. (Közép-európai kulturális alakzatok a kommunista totalitarizmus elleni harcban.) Esztergom: Szent Adalbert Közép- és Kelet-Európa Kutatásokért, Alapítvány, 2017.

A kötetet bemutaja: Kiss Szemán Róbert

Janiec-Nyitrai Agnieszka, Nyitrai Zoltán, Vrhat dvojitý stín. Středoevropanství jako osud v románech Milana Kundery, Esztergom: Szent Adalbert Közép- és Kelet-Európa Kutatásokért Alapítvány, 2017.

A kötetet bemutatja: Janiec-Nyitrai Agnieszka

Janiec-Nyitrai Agnieszka, Nyitrai Zoltán, Lengyel-magyar irodalmi szakácskönyv/Polsko-wegierska literacka ksiazka kucharska, Budapest: Budapest XII. keruleti Lengyel Nemzetisegi Önkormányzat, 2017.

A kötetet bemutatja: Janiec-Nyitrai Agnieszka

Kovács Eszter - Mészáros Andor (szerk.) Husz János és a huszitizmus hatása a magyarországi művelődésben. ELTE BTK Művelődéstörténeti Tsz, Vallástudományi Központ - OSZK - Szent Adalbert Közép- és Kelet-Európa Kutatásokért Alapítvány, Bp.-Esztergom, 2017.

A kötetet bemutatja:  Kovács Eszter

Mészáros Andor - Halász Iván - Illés Pál Attila: Visegrádi kézikönyv. Szent Adalbert Közép- és Kelet-Európa Kutatásokért Alapítvány, Esztergom, 2017.

A kötetet bemutatja:  Mészáros Andor

Szláv kultúrák és nyelvek, szerk. Urkom, A., Budapest, ELTE BTK, Szláv Filológiai Tanszék, 2017.

A kötetet bemutatja: Urkom  Aleksander

A könyvbemutatót  a Budapest, XII. kerületi Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat támogatja.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2018.03.06.      :.
2018 május
DH Budapest 2018
Május 28-án kezdetét veszi az ELTE Bölcsészettudományi Karán az ELTE Digitális Bölcsészet Központja által szervezett négy napos nemzetközi konferencia. Részletek »
Néderlandisztika diszciplináris minor