Szláv és balti filológiai könyvek bemutatója

2018. március 07.

ELTE BTK könyvtár (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D)

2018. március 07. -

ELTE BTK könyvtár (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D)

A rendezvényen az intézet oktatói által írt, az utóbbi évben megjelent nyelvészeti és irodalmi tárgyú monográfiákat, tankönyveket, valamint az itt szerkesztett tanulmányköteteket (periodikák és alkalmi kiadványok) mutatnak be.

A bemutatandó munkák:

• Kiss Szemán Róbert: „S oporou i bez oproy…” Středoevropské tváře katolické literatury.(„Támaszkodva támasz nélkül”. A katolikus irodalom közép-európai alakváltozatai.) Praha: Akropolis, 2017.

A kötetet bemutatja: István Anna

• Urkom Aleksander: Jezička kompetencija i savremeno društvo. Budapest: ELTE BTK Szláv Filológiai Tanszék, 2017.

A kötetet bemutatja: Dudás Előd

• Menyhárt Krisztina, Dudás Mária (szerk.): Magyarország és a keleti kereszténység - templomok, kultuszok, nyelvemlékek, 2016, Budapest: Bolgár Kulturális Fórum

A kötetet bemutatja: Menyhárt Krisztina

• Slovenistika 10. Opera Slavica Budapestinensia. Symposia Slavica. ELTE BTK Szláv Filológiai Tanszék., Bp. 2017. Szerk.: Bajzek Mária.

A kötetet bemutatja: Bajzek Mária

• Ivan Turgenyev bicentenáriumára. A Filológiai Közlöny monografikus száma. LXIII. évf. 2017/4.

Szerkesztette: Kovács Árpád

A tematikus számot bemutatja: Schiller Erzsébet

• Dokumentarizmus vs. fikció. Hagyomány és megújulás a szláv népek történelmében és kultúrájában VII. (sorozatszerk.: Ágoston Magdolna, szerk.: Szabó Tünde, Szili Sándor) Szláv Történeti és Filológiai Társaság, Szombathely, 2017.

A kötetet bemutatja: Schiller Erzsébet

• Kiss Szemán Róbert – Mészáros Andor (szerk.): Středoevropské kulturní formace v boji proti komunistické totalitĕ. (Közép-európai kulturális alakzatok a kommunista totalitarizmus elleni harcban.) Esztergom: Szent Adalbert Közép- és Kelet-Európa Kutatásokért, Alapítvány, 2017.

A kötetet bemutaja: Kiss Szemán Róbert

• Janiec-Nyitrai Agnieszka, Nyitrai Zoltán, Vrhat dvojitý stín. Středoevropanství jako osud v románech Milana Kundery, Esztergom: Szent Adalbert Közép- és Kelet-Európa Kutatásokért Alapítvány, 2017.

A kötetet bemutatja: Janiec-Nyitrai Agnieszka

• Janiec-Nyitrai Agnieszka, Nyitrai Zoltán, Lengyel-magyar irodalmi szakácskönyv/Polsko-wegierska literacka ksiazka kucharska, Budapest: Budapest XII. keruleti Lengyel Nemzetisegi Önkormányzat, 2017.

A kötetet bemutatja: Janiec-Nyitrai Agnieszka

• Kovács Eszter - Mészáros Andor (szerk.) Husz János és a huszitizmus hatása a magyarországi művelődésben. ELTE BTK Művelődéstörténeti Tsz, Vallástudományi Központ - OSZK - Szent Adalbert Közép- és Kelet-Európa Kutatásokért Alapítvány, Bp.-Esztergom, 2017.

A kötetet bemutatja: Kovács Eszter

• Mészáros Andor - Halász Iván - Illés Pál Attila: Visegrádi kézikönyv. Szent Adalbert Közép- és Kelet-Európa Kutatásokért Alapítvány, Esztergom, 2017.

A kötetet bemutatja: Mészáros Andor

• Szláv kultúrák és nyelvek, szerk. Urkom, A., Budapest, ELTE BTK, Szláv Filológiai Tanszék, 2017.

A kötetet bemutatja: Urkom Aleksander

A könyvbemutatót a Budapest XII. kerületi Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat támogatja.