2018.05.26. szombat

Mongol buddhizmus workshop

A mongol buddhista Kánon és a Mergen kolostor szútragyűjteményének ünnepélyes átadója az ELTE BTK Mongol és Belső-ázsiai Tanszékén.

Időpont: 2018. május 3. 10:00–18:00

Helyszín: ELTE BTK Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)

Az ELTE BTK Mongol és Belső-ázsiai Tanszékének könyvtárát értékes kutatási forrással gazdagítja az az egyedülálló könyvadomány, mely a buddhista szent iratok, a Kandzsúr és a Tandzsúr teljes mongol nyelvű fanyomatos gyűjteményének mintegy 350 kötetes facsimile kiadását és a Baotou-i Mergen kolostor szútragyűjteményét tartalmazza. A Kandzsúr és a Tandzsúr köteteit a Tiszteletreméltó Csing Kung szerzetes, a Tiszta Föld iskola képviselője adományozta a Tanszéknek, míg a Mergen kolostor szútragyűjteményét a Tiszteletreméltó Isipirengleidzsamszu, a Mergen kolostor apátjának (cordzs) hatodik megtestesülése ajánlotta fel. A páratlan értékű könyvadomány érkezése és felavatása alkalmából szervezett workshopon mongol szerzetesek mellett hazai kutatók és doktoranduszok, valamint Mongóliából, Kínából, Japánból, Németországból, Lengyelországból és Csehországból érkező vendégelőadók tartanak előadásokat a mongol buddhizmus témájában.

A workshopot az ELTE BTK Mongol és Belső-ázsiai Tanszéke, Mongolisztikai Kutatóközpontja és Buddhizmus-kutatás Központja szervezi, Mongólia Magyarországi Nagykövetségével együttműködve. A megnyitón dr. Borhy László rektor, dr. Hamar Imre külügyi rektorhelyettes, dr. Birtalan Ágnes, a Mongol és Belső-ázsiai Tanszék vezetője, valamint Zeneemyadar Batbayar, Mongólia magyarországi nagykövete mond köszöntőt.

Az előadásokon minden érdeklődőt szeretettel várunk, a részvétel nincs regisztrációhoz kötve.

Az eseménnyel kapcsolatos új információk megtalálhatók a Tanszék Facebook oldalán: https://www.facebook.com/belsoazsia

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2018.04.24.      :.
2018 május
DH Budapest 2018
Május 28-án kezdetét veszi az ELTE Bölcsészettudományi Karán az ELTE Digitális Bölcsészet Központja által szervezett négy napos nemzetközi konferencia. Részletek »
Néderlandisztika diszciplináris minor