2018.06.20. szerda

Néderlandisztika diszciplináris minor

Tájékoztató a néderlandisztika minor szakirányról

Minorra jelentkezőknek:

A szakirány csak az őszi félévben indul.

Jelentkezési határidő: 2018. június 15. 12.00

A szakirányra jelentkezhet az ELTE BTK bármely BA-szakos hallgatója. A néderlandisztika minor tanulmányokat másodéves hallgatók kezdhetik el; külön elbírálás alapján elsőévesek is. A holland nyelvtudás nem előfeltétele a jelentkezésnek, mert a nyelvoktatás kezdő szintről indul. Viszont szívesen látunk olyan jelentkezőket is, akik már tanultak hollandul.

A szakirányba való belépés feltétele:

• Legalább 4.00-es  átlageredmény az egyetem I. évfolyamának I. félévében.
  • angol VAGY francia VAGY német középfokú nyelvismeret, amelyet az említett nyelvekből tett középszintű érettségi bizonyítvánnyal, vagy állami vagy nemzetközi nyelvvizsga-bizonyítvánnyal kell igazolni.

A néderlandisztika minor szakirányra jelentkezés módja:

•     a jelentkezési szándék jelzése e-mailbenVesztergom Janinánál (ninuska5@gmail.com)
    ÉS
  •     egy vagy két  A4-es oldalnyi, magyar nyelvű motivációs levél, az első félév jegyeinek és átlagának Neptunból kinyomtatott másolata és nem nyelvszakosok esetében a nyelvvizsga/érettségi másolata.

A dokumentumokat E-MAILBEN, és PAPÍRON kinyomtatva, aláírva a Rákóczi út 5. 1/101-s szobában Vesztergom Janinának kell leadni a megadott határidőig: ninuska5@gmail.com

A hallgatókat e-mailben értesítjük az eredményről.

A minor képzés jelenleg hivatalos táblázata:

További információ: http://holland.elte.hu/index.php/hu/kepzesek/ba-program/ba-minor

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2018.05.23.      :.
2018 június
DAAD német-magyar kutatócsere program - Pályázati-felhívás
A DAAD német-magyar projektalapú kutatócsere program pályázati felhívást tesz közzé 2019-2020-as évre. Részletek »
Textológia és interpretáció a régi magyar irodalomban
Az egy évvel ezelőtt elhunyt Orlovszky Géza emlékére rendezett konferencia. Részletek »
Múzeumok Éjszakája
2018. június 23-án az ELTE BTK – Trefort-kertben.
Némirovsky-délután
A Francia Intézet és az ELTE BTK Francia Tanszékének szervezésében. Részletek »
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázati felhívása a 2018/2019-es tanévre
A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj elsődleges célja, hogy a kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos eredményt elért hallgatókat támogassa anyagi és erkölcsi téren egyaránt. Részletek »