2018.07.18. szerda

Portugál minor tájékoztató

Tájékoztató a 2018. szeptemberében induló minoros képzésről

A portugál minor szakirány csak az őszi félévben indul, 2018. szeptemberében egy, maximum 30 fős, kezdő nyelvi csoportot indít a Portugál Tanszék.

A szakirányra való jelentkezéshez a portugál nyelv ismerete nem feltétel, ezért a hallgatóknak nem kell szintfelmérő vizsgát tenniük, viszont a második féléves tanulmányait csak az a maximum 20 hallgató kezdheti meg, aki az első félévben kötelezően elvégzendő mindkét minoros nyelvgyakorlat órát legalább jó (4) érdemjegyre teljesíti.

Itt hívnánk fel a figyelmet arra, hogy csak abban az esetben jelentkezzenek portugál minorra, ha az őszi félévi órarendjükbe mindkét (a keddi és a csütörtöki) minoros nyelvóra időpontja beilleszthető, vagyis semmilyen alapszakos vagy más egyéb órájukkal nem ütközik, mivel nincs lehetőség csak az egyik vagy másik nyelvóra teljesítésére.

A portugál minor képzésre jelentkező hallgatóknak a következő órákat kell felvenniük:

·         BBN-POR-111/b minor Portugál nyelvgyakorlat 1. Kedd, 16:00-17:30 (Dr. Fodor Antónia)

és

·         BBN-POR-112/b minor Portugál nyelvgyakorlat 2. Csütörtök, 16:00-17:30 (Dr. Csaba Márta)

Felhívjuk a figyelmüket arra, hogy csak ezekre a ”minor” megjegyzéssel ellátott nyelvórára jelentkezhetnek, az ugyanilyen kódú, de minor megjegyzés nélküli órákat csak a portugál alapszakos hallgatók vehetik fel.

Mivel a szakirány elsősorban nyelvi órákból épül fel és a tantervet is ennek megfelelően alakítottuk ki, a nyelvórák egymásra épülő jellegéből adódóan nincs mód a 6 féléves képzés 4 félév alatt történő elvégzésére. Így azoknak a hallgatóknak, akik nem első éves hallgatóként kezdik meg tanulmányaikat portugál minor szakirányon, számítaniuk kell arra, hogy „túlfutók” lesznek, ami tandíjfizetési kötelezettséggel járhat.

A harmadik év végére a hallgatók B2-es (középfokú) nyelvi szintre jutnak el.

Azok a hallgatók, akik a fentiek alapján úgy döntöttek, a következő tanévtől portugál minor szakos tanulmányokat kívánnak folytatni, a Neptunban jelentkezzenek fel a megfelelő nyelvórákra (ld. fent).

A regisztrációs héten tájékoztatót szervezünk a minoros tanulmányok iránt érdeklődőknek, ennek időpontjáról augusztus végén tudunk tájékoztatást adni.

A minorral kapcsolatos bármilyen egyéb kérdésükkel a Portugál Tanszéken Dr. Fodor Antónia tanárnőhöz fordulhatnak (fodor.antonia@btk.elte.hu).

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2018.07.09.      :.
2018 július
Az I. évfolyam francia minor szak írásbeli szintfelmérőjére
Az I. évfolyam francia minor szak írásbeli szintfelmérőjére 2018. szeptember 3-án, hétfőn 10 órakor kerül sor.
Portugál minor tájékoztató
A portugál minor szakirányt a bolognai rendszerben bármely alapszakos, portugál nyelvtudással nem rendelkező ELTE hallgató választhatja. Részletek »
Spanyol minoros szintfelmérő
A Spanyol Nyelvi és Irodalmi Tanszék a 2018/2019-es tanévre is hirdet minoros szintfelmérő beszélgetést. Részletek »