2018.07.19. csütörtök

Beszámoló az Országos Tudományos Diákköri konferenciáról

2011. április 7. és 21. között lezajlott a XXX. Jubileumi Országos Tudományos Diákköri Konferencia azon öt szekciójának az ülése, melyek versenyébe az ELTE BTK hallgatói dolgozatokkal neveztek. Karunkról összesen 176 pályázó indult az OTDK-n, a legtöbben a Humán Tudományi Szekcióba neveztek, míg a Művészeti Szekcióban egyetlen hallgatónk indult. Az öt szekciót öt különböző egyetem, illetve főiskola rendezte, Egerben, Sopronban, Kecskeméten, Szarvason, illetve Budapesten zajlottak az ülések.

Bár olyan statisztika még nem áll rendelkezésünkre, amely az egyes egyetemek, illetve karok által megszerzett helyezések számát mutatná, de az már most is látszik, hogy az ELTE BTK hallgatói minden szempontból kiváló eredményeket értek el a versenyeken. A legtöbb hallgatónkat vonzó Humán Tudományi Szekcióban 45 különböző tagozatot szerveztek, ezek közül az 19 tagozatban az ELTE BTK hallgatói szerezték meg az első helyet. Ebben a szekcióban 3 olyan hallgatónk is indult, aki pontveszteség nélkül, azaz maximális pontszámmal nyerte meg az adott tagozat első díját. A díjazott hallgatók felkészítésében a kar összesen 65 oktatója vett részt konzulens tanárként.

Az alábbi táblázat az ELTE BTK hallgatói által az egyes szekciókba nevezett dolgozatok számát, illetve az indulók által elért eredményeket mutatja:

Indulók száma

30

19

13

A fenti statisztika azonban természetszerűleg nem foglalhat magába minden eredményt. Az OTDK ülésein a hallgatóink szakterületük számos tudós képviselőjével személyesen megismerkedhettek, a vitaülések szüneteiben szakmai kapcsolatok születtek. Fontos szakmai folyóiratok szerkesztői többeket máris felkértek az indulók közül, hogy bemutatott dolgozatuk alapján készítsenek az adott folyóiratban közölhető cikkeket. Ismét bebizonyosodott tehát, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia milyen sokrétűen segíti a tehetséggondozás céljait.

A Kari Tudományos Diákköri Tanács nevében gratulálok az OTDK-n helyezést elért hallgatóknak, és köszönöm a felkészítésükben szerepet vállaló oktatók munkáját.

Nagy Balázs

egyetemi docens,

a  Kari Tudományos Diákköri Tanács elnöke

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2011.04.28.      :.
2018 július
Az I. évfolyam francia minor szak írásbeli szintfelmérőjére
Az I. évfolyam francia minor szak írásbeli szintfelmérőjére 2018. szeptember 3-án, hétfőn 10 órakor kerül sor.
Portugál minor tájékoztató
A portugál minor szakirányt a bolognai rendszerben bármely alapszakos, portugál nyelvtudással nem rendelkező ELTE hallgató választhatja. Részletek »
Spanyol minoros szintfelmérő
A Spanyol Nyelvi és Irodalmi Tanszék a 2018/2019-es tanévre is hirdet minoros szintfelmérő beszélgetést. Részletek »