Nemzetközi vitaest a Karon

ELTE BTK Kari Tanácsterem

2014. június 28. -

ELTE BTK Kari Tanácsterem

A szarajevói merénylet századik évfordulója alkalmából Budapesten szervezett Aspektus vitaest résztvevői:

• Heino Nyyssönen történész, a finnországi Tamperei Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Tanszékének tanára;
  • Vahur Luhtsalu politológus, az Észt Köztársaság volt törökországi diplomatája;
  • Simon Attila, a révkomáromi Selye János Egyetem tanszékvezető tanára, a Fórum Kisebbségkutató Intézet Történelmi Kutatások Részlegének igazgatója;
  • Tóth Andrej történész, az Opavai Sziléziai Egyetem dékán-helyettese;
  • Hunyadi Attila, a Kolozsvári Magyar Történeti Intézet tanára;
  • Ottmar Trasca, a Román Tudományos Akadémia George Barit Történeti Intézetének főmunkatársa;
  • Gerő András, az ELTE BTK Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszékének vezetője és
  • Tőkéczki László, az ELTE Művelődéstörténeti Tanszékének vezetője.

Időpont: 2014. június 28. 16 óra

Helyszín: ELTE BTK Tanácsterem; 1088 Budapest, Múzeum körút 4/A

Előtte való nap, 2014. június 27-én, 18.00-kor a Trianon és az első világháború, a BBTE, az ELTE, a KGRE és a PPKE hallgatóival és tanáraival forgatott 26 perces filmet mutatják be és ismertetik a történelmi ismeretterjesztő klip-vetélkedő egyszerűsített feltételeit - ugyancsak az ELTE BTK Tanácstermében.

Az esemény Facebook megjelenése itt található, a további részletek pedig az Aspektus honlapján olvashatók.