Folytatódik a Mercuriales előadássorozat

ELTE BTK A ép. 329.

2017. november 15. -

ELTE BTK A ép. 329.

Az ELTE BTK MIKI Régi Magyar Irodalomtörténeti Tanszéke és az MTA-ELTE Humanizmus Kelet-Közép-Európában Lendület Kutatócsoport Mercuriales címmel szerda délutánonként 16.00 órai kezdettel szemináriumsorozatot szervez, ahol elsősorban még folyamatban levő, formálódó kutatásokat kívánnak bemutatni. A problémafelvető előadások hossza 30-45 perc, amelyet vita követ.

A sorozat negyedik szemeszterének hatodik alkalmán az ELTE BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének Régi Magyar Irodalom Tanszéke és az MTA-ELTE Humanizmus Kelet-Közép-Európában Lendület Kutatócsoport közös szervezésében Paul-Victor Desarbres (Université Paris-Sorbonne/Paris IV): L'Histoire des troubles de Hongrie de Martin Fumée (1594) : transfert culturel ou bricolage humaniste entre France et Hongrie au XVIe siècle. címmel tart előadást.

Időpont: 2017. november 15. 16:00

Helyszín: ELTE BTK A épület 329. (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, Horváth János-terem)

Korábbi előadások:

A sorozat harmadik előadásán október 18-án Luka Špoljarić (Zágrábi Egyetem): A Wolf in Sheep’s Clothing? Nicholas of Modruš at the Court of King Matthias címmel tartott előadást.

Facebook esemény

A sorozat ötödik előadásán november 8-án Lázs Sándor: Tévedések végjátéka: Másolat vagy átdolgozás? címmel tartott előadást.