2020/21 ősz | Orosz nyelvi felzárkóztató kurzus elsőéves orosz minoros hallgatóknak

2020.10.27.
Új kurzus indul elsőéves orosz minoros és alapszakos hallgatók számára  HELP program keretében.

Az orosz minoros nyelvtanulóknak kevesebb óraszámban kell ugyanarra a nyelvi szintre eljutniuk a képzés végére, mint az alapszakosoknak. A kurzus célja, hogy lehetőséget biztosítsunk azoknak a hallgatóknak a felzárkózásra, akik kezdőként vagy majdnem kezdőként vették fel az orosz minor szakot. (Ha a létszám engedi, csatlakozhatnak olyan elsőéves orosz alapszakos hallgatók, akik nem érzik elég erősnek az eddig elsajátított nyelvi alapokat.) Másodlagos cél az önálló tanulás, információszerzés támogatása: bevezetés a szótárhasználatba, illetve az internet kínálta tanulási lehetőségek megismerésébe.

• A képzés az MS Teams platformon valósul meg szinkrón távoktatási formában.
  • Időbeosztás: 8 alkalom, K: 16:30-18:00; Cs, 15:30-17:00 és P 13:00-14:30. Dátumok: nov. 12, 13, 17, 19, 20, 24, 26, 27.
  • Az oktató neve: Zoltán Dominika
  • Az oktató elérhetősége: zoltan.dominika@btk.elte.hu
  • Maximális létszám: 15
  • Jelentkezési feltétel: orosz nyelv, kezdő szint

MEDDIG ÉS HOGYAN LEHET RÁ JELENTKEZNI?

Kérjük, hogy az érdeklődők november 5-ig jelezzék részvételi szándékukat a zoltan.dominika@btk.elte.hu címen, az e-mailben a neptun kódjukat is adják meg.

Figyelem! Jelentkezésükkel egyben jelzik, hogy elfogadják az alábbi képzési feltételeket:

• a jelentkezőnek az ELTE BTK-val aktív hallgatói jogviszonya van;

• a jelentkező elfogadja, hogy a képzésről kb. 10 képernyőfelvétel és/vagy -videó készül;

• a jelentkező elfogadja, hogy a pályázati beszámolóhoz a résztvevők névjegyzékét és az egyes képzési alkalmak Teams által generált résztvevői jegyzékét az oktató csatolni fogja.