2020/21 tavasz | Kiválósági kurzus

2021.02.15.
2020/21 tavasz | Kiválósági kurzus
Azokat a hallgatókat várjuk, akik elbizonytalanodtak a választott szak iránti elköteleződésükben, vagy úgy érzik, hogy tanulási stratégiájuk nem eléggé hatékony.

Hogyan lehet átfordítani a gyengébb teljesítményt, a vizsgadrukkot, a prezentáció előtti bizonytalanságot eredményes szereplésbe? Hogyan lehetnek az utolsókból egyszer mégiscsak elsők? A kurzus célja a lemorzsolódás megállítása, és a felzárkóztatás, tutorizált projektmunka keretében. Ennek elemei: tanulásmódszertani, tanulástechnikai tréning, tanulásfejlesztés, tanulási stratégiák, jegyzetelés tanulás, képzés-specifikus tanulás támogatás, vizsgára készülés módszertana, pályaszocializáció, prezentációs és moderációs technikák gyakorlása, kommunikációs eszközök fejlesztése, együttműködés és csapatmunka javítása a hatékony tanulás érdekében, személyre szabott mentális tanácsadás.

Az oktatás nyelve magyar. A kurzuson lehetőség van például referátumok próbaelőadására, azok kiértékelésére, elemzésére és hatékonyabbá tételére.

• Oktató: Varga Péter
  • Időpont: péntek 10:00-11:30