BTK-s siker az Európai Egyetemi Játékokon

Az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) harmadik alkalommal rendezte meg az Európai Egyetemi Játékokat, ahol a kontinens egyetemeinek legjobb 5000 sportolója mérte össze erejét. A Játékokon összesen 41 európai országból 409 egyetem képviseltette magát. A horvátországi Zágrábban és Rijekában július 12 és 25. között zajló sporteseményen 11 egyetem közel 122 sportolója indult magyar színekben. Magyarországról az ELTE volt az egyetlen egyetem, amely parasportolókat küldött az Egyetemi Játékokra, mindannyian a paraúszás versenyszámban állhattak rajthoz.

Karunk hallgatója, Kollárszky Boglárka július 23-án, élete első versenyén 100 m mellen az SB11-es kategóriában (egyáltalán nem látók) a dobogó legfelső fokára állhatott fel, majd másnap az esti órákban Bogi ismét remekelni tudott, élete legjobb idejét úszva, 4 másodperccel megjavítva eddigi egyéni csúcsát, 47.13 időeredménnyel aranyérmet szerzett az 50 méteres gyorsúszásban.

A 6 éremmel az ELTE – az aranyérmek számát tekintve – az éremtáblázat 7. helyén végzett a 409 egyetem részvételével megrendezett Európai Egyetemi Játékokon!

Az ELTE mellett a csapat támogatója volt a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség, valamint a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club. Az ELTE a sportolók részvételi, utazási, és biztosítási költségeit állta, míg a BEAC a szervezési és utaztatási feladatokat látta el.

Eredmények
1. helyezés – Illés Fanni – 100 méter mellúszás, (SB6-os kategória), 1:24.62
1. helyezés – Illés Fanni – 100 méter gyorsúszás, (S6-os kategória), 1:49.21
1. helyezés – Illés Fanni – 50 méter mellúszás (SB5-ös kategória),  50.39
1. helyezés – Kollárszky Boglárka – 100 méter mellúszás (SB11-es kategória), 1:58.17
1. helyezés – Kollárszky Boglárka – 50 méter gyorsúszás (S11-es kategória) 47.13