ELTE Sikerek Veled: társadalmi felelősségvállalás

2023. október 10. 18:00
ELTE BTK Kodály terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F)
2023. október 10. 18:00 -
ELTE BTK Kodály terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F)
Az ELTE Sikerek Veled sorozatban kiemelkedő eredményeket elért, jeles ELTE-diplomások beszélnek sikereikről, karrierjükről és az oda vezető útról, valamint egyetemi tanulmányaik és oktatóik szerepéről életükben. A sorozat az ELTE Alumni Központ, az EHÖK és az ELTE Online összefogásával jött létre.
Marosváry Dorottya (PPK '18) 6 évvel ezelőtt kezdett el önkénteskedni a Igazgyöngy Alapítvány tanodájában, amely Toldon, egy Budapesttől 250 km-re fekvő zsákfaluban működik. 3 éve a tanoda mellett más területek munkájába is bekapcsolódott, jelenleg kommunikációs vezetőként dolgozik az alapítványnál, és a SZUNO társadalmi vállalkozás üzleti működéséért felel. Az Igazgyöngy Alapítvány 1999 óta küzd a gyermekszegénység felszámolásáért Kelet-Magyarországon, Európa egyik legszegényebb régiójában.
Méri Tamás (ÁJK '94) az Access4you társalapítója és üzletfejlesztési igazgatója. Több mint 20 éve az ingatlanszektor szakértője, számos hazai cégnél szerzett vezetői tapasztalatot. A 2019-ben alapított Access4you International az épített környezet akadálymentességét méri fel, tanúsítja és minősíti 9 érintetti csoport használhatósági szempontjai szerint, és erről részletes és megbízható információt biztosít a mozgás, látás, hallás és kognitív speciális igénnyel élő embereknek és az ingatlan tulajdonosoknak, üzemeltetőknek, bérlőknek.
Perlusz Andrea (BTK '95) gyógypedagógusként és kutatóként is a sajátos nevelési igényű gyermekek és a fogyatékossággal élő személyek integrációja és társadalmi inklúziója érdekli. Ebben nagyon fontos szerepet játszik a befogadó közösségek attitűdje, illetve a befogadás kultúrája. A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium által támogatott projektben a DAT (Disability Awareness Training) participatív szemléletformáló programot és annak hatásvizsgálatát végezték el piaci környezetben, hazai nagyvállalatok közreműködésével. Céljuk, hogy a munkahelyek nyitottságát növeljék a fogyatékossággal élő munkavállalók iránt, valamint támogassák a befogadó milieu létrejöttét.
Tóthné Almássy Monika (BTK '98) pedagógus, a KórházSuli Alapítvány vezetője, társalapítója. Pedagógus pályafutásából közel két évtizedet kórházpedagógusként töltött a Heim Pál Gyermekkórház Onkológiai Osztályán. Szakmai munkájának kiemelt területe a beteg gyerekek oktatási rehabilitációja, társszerzője a tartós gyógykezelés alatt álló gyermekek, tanulók oktatási ellátását segítő irányelvnek. A kortárs önkéntesek bevonásával 2014 óta működő KórházSuli Alapítványt a tartós gyógykezelés alatt álló gyerekek otthoni tanulásának támogatására hozta létre. Társadalmi innovációs munkája elismeréseképp 2022-ban Ashoka-taggá választották.Számos hazai és nemzetközi díjban részesült.Az ELTE BGGYK-n és a TÓK-on, emellett az Eszterházy Károly Katolikus egyetemen óraadó tanár. Az ELTE BGGYK-n és a TÓK-on, emellett az Eszterházy Károly Katolikus egyetemen óraadó tanár.
Vargyas-Tóth Julianna (TáTK '06) a Bátor Tábor Suliprogramjának szakmai vezetője. A Bátor Tábor az élményterápia módszertanával 2001 óta sorsfordító élményeket nyújt a súlyosan vagy krónikusan beteg gyerekeknek, családtagjaiknak, osztálytársaiknak, illetve azoknak a szülőknek, akik elvesztették gyermeküket. A munkatársak jelen vannak a kórházakban, az online térben és az osztálytermekben is. A 7-18 éveseknek szóló Suliprogram abban segíti a betegségben érintett gyerekeket és osztálytársaikat, hogy könnyebben találják meg (újra) a hangot egymással; hiedelmek helyett valós információkat kapjanak a betegségről, és az osztály olyan csapat legyen, ahol a beilleszkedés és a befogadás egyaránt gyerekjáték.