Hamarosan kezdődik az 36. OTDK

A Művészeti és Művészettudományi Szekcióra 24 hazai egyetemről érkeznek hallgatók a legkülönbözőbb művészeti területek képviseletében. Az egyre nagyobb számú külhoni és középiskolás diákkal együtt több mint 450 résztvevő érkezése várható az ELTE BTK Művészetközvetítő és Zenei Intézete szervezésében megvalósuló nagyszabású eseményre. Az ELTE-s hallgatók az elméleti tagozatokon kívül is nagy számban szerepelnek az országos megmérettetésen, a Bölcsészettudományi Kar zenei, valamint a szombathelyi Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ vizuális képzéseiről egyaránt sokan érkeznek.
A Művészeti Szekció szakterületei rendkívül változatosak: a művészet- és zeneelmélet mellett az animáció, a mozgókép, az intermédia, a fotó, a craft, a design, a kép- és tervezőgrafika, az építészet, a festészet, a szobrászat, az installáció, valamint a zenei és egyéb (pl. tánc- vagy színpadi) előadások területén, összesen 37 tagozatban versenyeznek az egyetemi TDK fordulókon legjobbnak ítélt pályamunkák.
Idén több mint 350 pályázat érkezett a magyar művészeti és művészetközvetítői felsőoktatás legrangosabb eseményére,
ami rekordnak számít a Művészeti és Művészettudományi Szekció történetében. A bemutatott munkákat – tudományos kutatásokat, műtárgyakat, mozgóképes és vizuális alkotásokat, zenei és más előadó-művészeti produkciókat a hazai felsőoktatás és szakmai élet elismert személyiségeiből álló zsűri értékeli, a több mint 100 kiváló szakember között számos neves alkotóval, oktatóval.
A művészeti verseny a közönség számára nyitott, érdeklődő látogatók is beülhetnek a tagozati ülésekre. A háromnapos eseményen több kulturális program is várja a 36. OTDK Művészeti és Művészettudományi Szekcióján részt vevő művészeti hallgatókat.