John Lukacs a Gólyavári Esték vendégeként tartotta meg búcsúelőadását

"Meghatároz-e minket a múlt? Milyen mértékben része a történelem a mai magyar értelmiségi életének? Mit vigyünk magunkkal a XXI. század következő évtizedeire az elmúlt évszázadból? Miért fontos, hogy egy történész a jövőről beszéljen? Hogyan képes a magyar társadalom megbékélni a történelméből fakadó terhekkel? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ John Lukacs, azaz Lukács János történészprofesszor."

A két világháború és következményeinek magyar katasztrófájáról.
Néhány szó, illetve megjegyzés Magyarország sorsáról a 20. század világtörténelmében- címmel tartotta meg búcsúelőadásának második részét John Lukacs 2013. május 22-én a Gólyavárban.

Előadásait a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán utolsó alkalommal tartotta meg hazai tisztelőinek és egyetemi hallgatóknak, mert a 89 éves, nemzetközi hírű történész nem vállal már nagyobb utazással járó szerepléseket.

Első előadását május 21-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen  Nyugat-Kelet – Kiegyezés kora címmel tartotta meg.

További képek letöltése
2013.05.23.