Elhunyt prof. dr. dr. hc. Mádl Antal

2013. június 14-én 84 esztendős korában elhunyt Mádl Antal egyetemi tanár, aki 1964 és 1989 között az ELTE Bölcsészettudományi Kar Német Nyelv és Irodalom Tanszékének vezetője volt. Germanisták nemzedékeit oktatta, és nehéz időkben is biztosította a német nyelv és irodalom szak fennmaradását és fejlesztését.

Nemzetközi kapcsolatai révén jelentős támogatásokat biztosított a német szakos szakemberek képzéséhez, könyvtárat fejlesztett. Tudományos munkásságával, monográfiáival és számos tanulmányával biztosította a germanista képzés hazai és európai színvonalát.

Az ő nevéhez fűződik számos kötet kiadása, többek között 1970-től ő jegyezte a Budapester Beiträge zur Germanistik sorozatot.

Búcsúztatására 2013 június 30-án (vasárnap), 18 órakor a Remetekertvárosi Szentlélek Templomban (Budapest II., Máriaremetei út 34.) szentmise keretében kerül sor.

Emlékét az ELTE BTK Germanisztikai Intézete és germanisták generációi megőrzik.

2013.06.24.