Egész napos angolai rendezvény a Karon

2014. szeptember 17.

ELTE BTK Gólyavár

2014. szeptember 17. -

ELTE BTK Gólyavár

2014. szeptember 17-én egész napos rendezvényt tart az Angolai Nagykövetség és az ELTE BTK Portugál Nyelv és Irodalom Tanszéke. Az Agostinho Neto és kora című konferencia a költő, orvos és politikus sokszínű személyiségét kívánja bemutatni portugál, magyar és angol nyelvű előadások segítségével. Dr. Dezső Tamás dékán úr és Ő Exc. Lizeth Pena nagykövetasszony megnyitója után a Magyar Afrika Társaság elnöke és a Nemzeti Kereskedőház szakembere napjaink kapcsolatait, a délutáni program pedig a történelmi /diplomáciai/katonai kapcsolatok történetét mutatja be. Vendégünk lesz Tóth Éva, Agostinho Neto magyar fordítja, és bemutatkozik két kiadói projektet. A rendezvény díszvendége, Dr Arlindo Isabel a luandai egyetem professzora.

A konferenciához két kiállítás kapcsolódik a Gólyavárban: az Egyetemi Könyvtár gazdag angolai anyagából és Kuanza, az angolai festőművész alkotásaiból. 16 órakor, a rendezvény fővédnöke, Dr. Prof. Bárdosi Vilmos intézetigazgató zárszava után, még angolai verseket is hallhatunk az eredeti nyelven és magyar tolmácsolásban. E kötetlen program után nagykövet asszony koktélt ad az angolai nemzeti ünnep tiszteletére a résztvevők számára.