Lengyel állami kitüntetést kapott Tapolcai László

A magyar-lengyel kapcsolatok fejlesztésért tett erőfeszítéseik elismeréseként tíz kitüntetett vehette át a Lengyel Köztársaság elnöke által számukra odaítélt magas rangú állami kitüntetést. A Lengyel Köztársaság Érdemrendjének Lovagkeresztje Kitüntetést Roman Kowalski, a Lengyel Köztársaság budapesti nagykövete, valamint Katarzyna Sitko, a budapesti Lengyel Intézet igazgatója adta át.

Az ünnepségen részt vettek a magyar kormány képviselői, köztük a Külgazdasági és Külügyminisztérium, az Igazságügyi Minisztérium, illetve az Emberi Erőforrások Minisztériumának munkatársai, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontjának vezető kutatói.

A Lengyel Köztársaságért Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesült Bognár Gábor Attila, az A38 hajó alapítója, Csonka András, a Liszt Ferenc Zeneakadémia kulturális igazgatója, Fóti Judit tolmács, Gőz László, a Budapest Music Center igazgatója, Jerger Krisztina művészettörténész, Kovács Orsolya Zsuzsanna újságíró, Mitrovits Miklós történész, Pászt Patrícia, a Krakkói Magyar Centrum alapító igazgatója, Reiman Judit egyetemi oktató és Tapolcai László történész, egyetemi tanár.

Tapolcai László: történész,  adjunktus. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kelet-Európa Története Tanszékének az oktatója, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai és Történettudományi Bizottságának a tagja. Fő kutatási területe Közép- és Kelet-Európa története, valamint a Lengyel-Litván állam története a kora-újkorban A Magyarországon 2011-ben megjelenő Lengyelország történeti és mitikus kezdetei című könyv szerzője, amely új megközelítésbe helyezi a középkori Lengyelország kialakulását övező történeti mítoszokat. Hosszú ideje a lengyel történelem és kultúra terjesztője és népszerűsítője, továbbá lengyel és magyar tudósok és diákok közötti együttműködések fáradhatatlan ösztönzője és támogatója. Számos lengyel levéltári kutatóprojekt megvalósításában vett részt, folyamatosan jelennek meg Lengyelország történetével kapcsolatos publikációi.

Forrás: Lengyel Köztársaság Budapesti Nagykövetsége

2015.01.20.