2018.04.23. hétfő

A Simonyi-verseny Kárpát-medencei döntője húsz éve a Bölcsészettudományi Karon

2017. május 20-án 20. alkalommal rendezték meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny Kárpát-medencei döntőjét. A versenyt a Magyar Nyelvtudományi Társaság szervezi a magyarországi és a határon túli magyarlakta területeken élő 5–8. osztályos tanulók számára. A jubileumi döntőt dr. Horváth Krisztina dékánhelyettes asszony nyitotta meg. A megnyitón köszöntőt mondott és díjakat adott át Schanda Tamás János, az európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkár és dr. Gloviczki Zoltán, az Oktatási Hivatal elnöke is.

Simonyi Zsigmond-éremmel tüntették ki az ELTE oktatóját, dr. Laczkó Krisztinát is kiemelkedő szakmai munkásságáért. A szakmai konferencián előadást tartottak: dr. Keszler Borbála, Antalné dr. Szabó Ágnes, dr. Nagy L. János, valamint dr. Balázs Géza. A jubileumi gálaműsor előadói voltak az ELTE BTK Zenei Tanszékének hallgatói kórusa, Kecskés Karina színművésznő, valamint a Kávészünet zenekar. A díjkiosztó ünnepségen minden diák és minden felkészítő tanár jutalmat kapott. Az elmúlt 20 év legeredményesebb versenyzője, Paulik Krisztina Beáta hibátlan, 100 pontos teljesítménnyel nyerte meg a 8. osztályosok versenyét.

A rangos eseményről további információk a verseny hivatalos honlapján olvashatók.

Megtelt a Mária Terézia terem a döntőn

Schanda Tamás János államtitkár köszönti a résztvevőket

Minden diáknak és felkészítő tanárnak jutott ajándék

Paulik Krisztina Beáta az elmúlt 20 év legeredményesebb versenyzője

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.05.24.      :.
2018 április
Sirató az elveszett földért​
A Katalán Könyvtár 15. kötetének bemutatója Részletek »
Lett–magyar kulturális kapcsolatok
Dr. philol. Venta Kocere, a Lett Egyetem Tudományos Könyvtára igazgatójának előadása.
Lesen, Lernen, Kooperieren
Nemzetközi konferencia a Germanisztikai Intézet szervezésében. Részletek »
A hang világnapja
Hogyan működik? A zöngeképzésről érthetően című előadás. Részletek »