2017.08.17. csütörtök

Pályázat „Az ELTE ígéretes kutatója” címre

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tudományos Tanácsa mint az Egyetem kutatási-fejlesztési-innovációs stratégiájának kialakításáért és megvalósításáért felelős testület különösen fontosnak tartja az egyetem keretei között működő tudományos tevékenység ösztönzését, a fiatal kutatók támogatását, és a kiemelkedő tudományos teljesítmény lehetőség szerinti díjazását. Ezért a Tudományos Tanács pályázatot ír ki „Az ELTE ígéretes kutatója” elismerés és a vele járó pénzjutalom elnyerésére olyan kutatók számára, akik az MTA Lendület- és ERC-nyertes ELTE-s kutatók mellett példaképként állíthatók, és az egyetem jövőjét testesítik meg.

A pályázatban olyan kutatási eredményeket ismernek el, amelyek a pályázó személyhez köthetők és túlnyomórészt az ELTE-n születtek. Az eredményeket kizárólag megjelent publikációk alapján ítélik meg, előnyt élveznek a nemzetközi publikációk. Nem csupán lezárt kutatásokat díjaznak, sőt előnyt élveznek azok, melyek ígéretesek a jövő szempontjából is.

Pályázhatnak az Eötvös Loránd Tudományegyetem, illetve az egyetemen működő akadémiai kutatócsoportok alkalmazásában álló azon oktatók és kutatók, akik 2017. december 31-ig nem töltik be 40. életévüket, nem nyertek korábban Lendület-támogatást a Magyar Tudományos Akadémiától vagy az ERC valamely egyéni pályázatán, és nem részesültek még „Az ELTE ígéretes kutatója” elismerésben.

A jelentkezőknek a szakmai önéletrajzukon túl be kell mutatniuk tudományos tevékenységüket 2-3 oldalas terjedelemben, a megfelelő publikációk hivatkozásával, továbbá annak megjelölésével, hogy a pályázó a hét kategória (bölcsészettudomány, élettelen természettudomány, élő természettudomány, informatikai tudományok, jogtudomány, pszichológia és neveléstudomány, társadalomtudomány) közül melyikben kíván indulni. Feltétel a publikációs lista elérhetősége az MTMT-ben is.

A pályázatokat elektronikusan a Tudománypolitikai Iroda email címére várják.

A beérkező pályázatokat a Tudományos Tanács bírálja el 2017. októberi ülésén. A díjazottak bruttó 1 millió forintot vehetnek át. Az elismeréseket 2017 novemberében adják át, A tudományos kutatás napján az ELTE-n.

Pályázati kiírás

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.06.28.      :.
2017 augusztus
Nemzeti könyvtári tanulmányi ösztöndíj
A 2016. május 27-én az Országos Széchényi Könyvtár és az ELTE BTK Könyvtár- és Információtudományi Intézete között létrejött szakmai együttműködési megállapodás eredményeképpen az OSZK pályázatot hirdet könyvtárszakmai tanulmányi ösztöndíj elnyerésére, négy fő mesterszakos hallgató számára. Részletek »
Szintfelmérő francia minorra