2017.09.22. péntek

Új rektor és új dékán

2017. július 24-én lezajlott a rektori tisztség átadása Mezey Barna leköszönő rektor, illetve Borhy László megválasztott rektor között.

Az ünnepélyes eseményen Mezey Barna rektor megköszönte a két rektori ciklusa alatt kapott segítséget minden jelenlévőnek és áttételesen minden egyetemi polgárnak, illetve sok sikert kívánt utódjának és az egész Egyetemnek.  Borhy László megválasztott rektor megköszönte a Mezey rektor úrtól kapott összes támogatást, és reményét fejezte ki, hogy – a rektori programjának megfelelően – a fontosabb intézkedéseket tovább tudja vinni.

Az esemény legvégén az átadó és az átvevő rektorok aláírták az átadás-átvételi jegyzőkönyvet, így minden készen áll a 2017. augusztus 1-jén induló rektori ciklus megkezdésére.

Az átadás-átvétel során jelen voltak:

• Mezey Barna hivatalban lévő és leköszönő rektor
  • Borhy László megválasztott rektor
  • Kisfaludi András leköszönő rektorhelyettes
  • Zentai László hivatalban lévő és megválasztott rektorhelyettes
  • Szalay Péter hivatalban lévő és megválasztott rektorhelyettes
  • Németh István hivatalban lévő és megválasztott rektorhelyettes
  • Pozsár-Szentmiklósy Zoltán hivatalban lévő rektori biztos
  • Gosztonyi Gergely rektori kabinetvezető
  • Rikker Emília jogi igazgató
  • Kóczián Lilla központvezető
  • Hamar Imre megválasztott rektorhelyettes
  • Darázs Lénárd habilitált egyetemi docens
  • Kóczán András Imre dékáni hivatalvezető

Borhy Lászlót a Bölcsészettudományi Kar élén Borsodi Csaba általános dékánhelyettes pótolja. Augusztus 1-től nem csak a dékáni tisztségben történik változás, hanem a központi vezetésbe távozik a Karról Hamar Imre nemzetközi ügyek dékánhelyettese és Kóczán András Imre, a Dékáni Hivatal vezetője is.

A Bölcsészettudományi Kar új vezetése:

Dr. Borsodi Csaba,  megbízott dékán, intézetigazgató, tanszékvezető, habilitált egyetemi docens

Dr. Sonkoly Gábor, megbízott általános ügyek dékánhelyettese, tanszékvezető, habilitált egyetemi docens

Dr. Horváth Krisztina, oktatási és tanulmányi ügyek dékánhelyettese, intézetigazgató, tanszékvezető, habilitált egyetemi docens

Dr. Boros Gábor, tudományos és kutatásszervezési ügyek dékánhelyettese, egyetemi tanár

Horváth Teréz, megbízott hivatalvezető, Dékáni Hivatal

A kép 2017. július 24-én készült a rektori átadás-átvétel alkalmán. (Forrás: elte.hu)

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.08.01.      :.
2017 szeptember
Hamar Imre a CCTV új sztárja
A Kar Távol-keleti Intézetének igazgatóját Hamar Imrét a kínai CCTV legnézettebb műsorába, a „Voice”-ba kérték fel vendégnek. Részletek »
Választások a kari Doktorandusz Önkormányzatba