Bank és hitelezés a reneszánsz korában

09/29 - 09/30

2011. szeptember 29. - 2011. szeptember 30.

Gólyavár

09/29 - 09/30

2011. szeptember 29. - 2011. szeptember 30.

Gólyavár

A Reneszánsz Tanulmányok Mesterképzési Szak a reneszánsz tanulmányokban érintett irodalmi és történeti doktori programokkal együttműködésben és a Volksbank támogatásával kétnapos konferenciát szervez Bank és hitelezés a reneszánsz korában címmel.

A konferencia a Peter Spufford, a cambridge-i egyetem emeritus professzora nyitó előadásával kezdődik szeptember 29-én, majd másnap hazai és határon túli magyar kutatók előadásaival folytatódik.
A konferenciához kapcsolódva fog megalakulni az ELTE BTK keretében működő Centre des Hautes Études de la Renaissance (CHER) védnöksége.

A konferencia résztvevőinek ezen kívül lehetősége lesz megtekinteni az ELTE Régészettudományi Intézetének kivételes gazdagságú régipénz-gyűjteményének kamarakiállítását is.

A konferenciát a Centre des Hautes Études de la Renaissance, a Reneszánsz Tanulmányok Mesterképzési Szak és az Európai és Magyar Reneszánsz Doktori Program, a Középkori és Kora Újkori Egyetemes Történeti Doktori Programmal és a Középkori Magyar Történeti Doktori Programmal együttműködve szervezte.

(Szerk.: Szandtner Veronika)

A konferencia programja