Kari ünnepségsorozat - 125 éves az angol szak az ELTE BTK-n

11/09 - 11/10

2011. november 09. - 2011. november 10.

Muk.4, Kari Tanácsterem,Gombocz terem, F épület Kerényi terem, D épület Eötvös terem

11/09 - 11/10

2011. november 09. - 2011. november 10.

2011. november 9-10-11-én a Kar alapításának 376. évfordulója alakalmából háromnapos ünnepségsorozatot rendez a Kar vezetése. Péntek este a Gólyavárban 18 órakor kezdődő kari ünnep után az XO Bistro  jóvoltából ünnepi állófogadáson látja vendégül dolgozóit a Kar vezetése.

Az ünnepségsorozat része a kétnapos 125 éves az angol szak az Eötvös Loránd Tudományegyetemen című konferencia is.

125 éves az angol szak

az Eötvös Loránd Tudományegyetemen

(125 Years of English at Eötvös Loránd University)

Konferencia az ELTE BTK Angol-Amerikai Intézet évfordulójára

2011. november 9-10.

Helyszín: 1088 Budapest, Múzeum krt. 4.

"A" épület Kari Tanácsterem és Gombocz terem

"F" épület Kerényi terem és "D" épület Eötvös terem

125 éve, 1886-ban nevezte ki Trefort Ágoston vallás- és közoktatásügyi miniszter az angol nyelv- és irodalom első magyarországi professzorát, Arthur J. Pattersont az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogelődjén. Konferenciánk ennek az eseménynek állít emléket, bemutatva, hogy az évek során miként alakult az angol-amerikai kutatási terület, mi a mai helyzete, feladata, lehetősége Egyetemünkön, és ehhez kapcsolódva a világon is. Törekvésünk, hogy az Eötvös Loránd Tudományegyetemen művelt anglisztika és amerikanisztika minden részterületének új és fontos tudományos elméleteit, kutatási témáit, gyakorlati eredményeit a szélesebb nyilvánosság elé tárjuk, így olyanok is megismerjék az Intézetünkben folyó munkát, akik más kutatási területen dolgoznak vagy folytatnak tanulmányokat. A konferencia nyelve magyar, mindenkit örömmel látunk.

Programfüzet