Miért az ELTE Bölcsészettudományi Kara?

1. Történelmi hagyomány. Az ELTE BTK 2011-ben ünnepelte fennállásának 376. évfordulóját. A ma¬gyar történelem meghatározó alakjai (főrendek százai, esztergomi érsekek, nádorok, katonák, írók, költők és politikusok) tanultak a Karon az 1635-ös alapítástól napjainkig. A nemzet oltárán, a haladás érdekében talán senki sem áldozott többet, mint mi.

2. Az ELTE BTK az ország elsőszámú kara. A minisztérium hivatalos felsőoktatási rangsorában, amelyet a HVG minden évben Diploma mellékletében publikál, 2006 óta, amióta csak rangsor létezik, immáron hetedik éve mi vagyunk Magyarország 70 felsőoktatási intézménye 168 kara összesített rangsorában az abszolút elsők. Lépj be Te is az elsők közé!

3. Leggazdagabb képzési portfolió. 59 BA szakirányunkkal, 50 BA minorunkkal, 76 MA szakunkkal, 72 PhD programunkkal és a Karon tanított 61 nyelv kivételes gazdagságával mi rendelkezünk nem csak Magyarországon a leggazdagabb képzési portfólióval, de ez a gazdagság világviszonylatban is egyedülállónak számít. Nálunk egy BA diplomával (a 120 kredites major és az 50 kredites minorral) átlagosan 5 MA szakra jelentkezhetsz. Itt a 120 kredites BA major szakod mellé (amelyre felveszünk) 50 darab 50 kredites minorból válogathatsz felvételi nélkül (amelyek jelentős része nyelvi képzés). Ez lehetővé teszi számodra, hogy egy második szak is rendelkezésedre álljon a jövőd tervezése során. Válassz a leggazdagabb képzési kínálatból!

4. Hallgatói kiválóság. A felvételi statisztikák szerint nálunk tanulnak a legjobb hallgatók. Közel 8.000 hallgatónk Magyarország legjobb tudományos bázisát adja. Ez a kiváló oktatógárdával együtt kivételes, inspiráló és dinamikus közeget jelent tanulmányaidhoz. Csatlakozz hozzánk!

5. Oktatói kiválóság. Mi rendelkezünk a legkiválóbb bölcsészettudományi oktatógárdával. 16 intézetünk 64 tanszékén 678 oktató tanít. Közöttük 6 akadémikussal, 87 professzorral, 155 docenssel, 197 adjunktussal és 90 tanársegéddel. Oktatóink 91 %-a rendelkezik doktori fokozattal, ami nem csak hazai, hanem nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő eredménynek számít. Oktatóink aktív szereplői a nemzetközi tudományos életnek. A legkorszerűbb tudást adják Neked, ami jelentősen emeli diplomád értékét!

6. Alumni. Öregdiákjaink meghatározó számban váltak a kultúra és a média védjegyévé. Ez a Kar hazánk humán értelmiségének szellemi bölcsője, a kultúra fellegvára. Diákjaink alakítják Magyarország jövőképét. Itt képezzük a humán, véleményformáló értelmiség színe-javát. Vállald Te is ezt a küldetést!

7. Nemzetközi jelleg. Karunk nemzetközi vonzereje vitathatatlan. Közel félszáz ország hallgatósága választotta a világ kínálatából az ELTE BTK-t. A nemzetközi vonzerő is bizonyítéka a nálunk szerzett diploma nemzetközi munkaerőpiaci értékének. Közel 360 intézménnyel kötött Erasmus szerződésünk biztosítja, hogy évente több mint 200 hallgató utazhat külföldi részképzésre. Kinyílik Előtted a világ!

8. A tudomány fellegvára. Az ELTE Bölcsészettudományi Kara a tudáspiac meghatározó formálója, Közép-Európa egyik meghatározó bölcsészkara. Nem egyszerű iskola, hanem tudományos műhely! Kutass velünk!

9. Campus. Karunk Budapest szívében található campusa, a Trefort-kert, Magyarország egyik legszebb és legjobban felszerelt campusa. Zöld környezetben rengeteg közösségi tér vár Rád (étterem, menzák, pub, kerthelyiség stb.). A campus, az Okoscampus könyvtáraival, közösségi tereivel, reggeltől késő éjszakáig vár Rád!

10. Diplománk értéke. Diplománk Magyarország legjobb bölcsészdiplomája. Egy 1.000 munkáltató megkérdezésével végzett felmérés szerint az ELTE BTK diplomájának értéke egy 10-es skálán 10 pontot, míg a következő szereplőé 3,12 pontot ért. A budapesti és a Közép-magyarországi Régió Munkaügyi Központjának legfrissebb adatai szerint a régióban a bölcsészdiplomás munkahelykeresők aránya az összes munkanélküli mindössze 0,55 %-a. A regisztrált 69 frissdiplomás munkahelykereső az elmúlt évben útjára bocsátott 1.868 frissdiplomásunknak mindössze 3,7 %-a. Diplomás pályakövető rendszerünk is azt bizonyítja, hogy az a közhely, mely szerint a bölcsészettudományi karok diplomás munkanélkülieket termelnek, nem igaz. Sőt, a hivatalos kimutatások szerint miénk az egyik legversenyképesebb diploma.

2012.01.27.