2017.09.21. csütörtök

Határokon átívelő közösség a KEK-en

Remek hangulat, jótékonyság és nemzetköziség jellemezte az ELTE Bölcsészkarán megnyitott Kárpát-medencei Egyetemek Kupáját. A kupát a sepsiszentgyörgyiek vihették haza, a cheerleader országos bajnoki címet az ELTE nyerte.

A március 6-8. között megrendezett futsal tornára 16 csapat érkezett 5 országból, többek közt Beregszászról, Csíkszeredáról, Kolozsvárról, Révkomáromból, Marosvásárhelyről, Sepsiszentgyörgyről, Szabadkáról, hazánkon belül pedig Budapestről, Pécsről, Debrecenből és Gödöllőről.

A Kárpát-medence különböző részeiről érkezett csapatok az ELTE Bölcsészettudományi Karán találkozhattak először, a Kar szíves vendéglátásának köszönhetően. Az esemény ünnepélyes megnyitójára a BTK Dékáni tanácstermében került sor. Nyilasi Tibor, a rendezvény egyik fővédnöke a megnyitón kiemelte: „A magyar közösség és a magyar labdarúgás számára is nagy szükség van az ilyen kezdeményezésekre.” A szervezők büszkék arra, hogy a Kárpát-medencei Egyetemek Kupája nem csupán egy sportesemény, hanem a Kárpát-medencei ifjúság összefogásának jelképe is, nagyon fontos társadalmi érték szimbóluma.

A torna végül kiélezett végjátékkal, telt házzal zárult: a döntőben 2-1-re verte a házigazda ELTE csapatát a Sepsi ’08 elnevezésű sepsiszentgyörgyi csapat, amely immár harmadszor emelhette a magasba a KEK serlegét.

Simon Gábor, a BEAC ügyvezetője a díjkiosztó ceremónián elmondta, nagy örömmel tölti el, hogy a KEK igazi sportünneppé nőtte ki magát, ahova minden évben 600-900 km távolságról utaznak a csapatok és valódi közösség alakult ki az évek során.

Karácsony András, az ELTE stratégiai ügyekért felelős rektorhelyettese kiváltképp a hölgyeket köszöntötte, hiszen az eseményen került sor az I. Egyetemi és Főiskolai Országos Cheerleader Bajnokságra. Az országos bajnoki címet a házigazda ELTE lányai nyerték, míg az abszolút kategóriában a Pink Panthers csapata végzett az élen. A verseny pontozóbírója a Kaliforniából érkező Tony Hodges és az osztrák Ursula Hahn volt.

A tavaly megkezdett hagyományt folytatva az idei KEK-hez is kapcsolódott jótékonysági kezdeményezés. A torna szervezői és résztvevői a szabadkai Hallássérült Iskolaközpont tanulóinak gyűjtöttek sportfelszereléseket, sportjátékokat. A Sepsi ’08 csapata pedig a legjobb határon túli együttesnek járó díját is felajánlotta az Iskolaközpont számára.

A Kárpát-medencei Egyetemek Kupájának célja a határokon átívelő magyar fiatalok közösségének erősítése, a magyar felsőoktatási sportélet fejlesztése, népszerűsítése és a magyar labdarúgás, azon belül is a futsal terjesztése.

A szervezők ezúton is köszönik az ELTE Bölcsészettudományi Kar és Dezső Tamás dékán úr támogatását.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2014.03.13.      :.
2017 szeptember
Hamar Imre a CCTV új sztárja
A Kar Távol-keleti Intézetének igazgatóját Hamar Imrét a kínai CCTV legnézettebb műsorába, a „Voice”-ba kérték fel vendégnek. Részletek »
Választások a kari Doktorandusz Önkormányzatba